Google+

Arama formu

Le Havre Şehir İçi Ulaşım

Le Havre şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz CHAMBRE CHEZ L'HABITANT güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri La Catène-Perret, Bienvenue chez vous !, L'Appart Océane - 1 à 3 chambres. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz LE MARITIME, La Mer En Ville, Havre a good night! The place to be! II gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz La Baraka, Studio plage Le havre, Eklo Hotels Le Havre tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Le Havre aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Le Havre Şehir İçi Ulaşım


Le Havre Turları

Le Havre’de şehir içi ulaşım gelişmiş otobüs ve tramvay ağlarıyla sağlanmaktadır. Otobüs ağı toplam 16 hattan oluşmaktadır. Tramvaylar ise A ve B isimli iki hattan oluşmaktadır. Bu hatlar ile şehrin hemen hemen her yerine ulaşmak mümkündür. Toplu taşımların hepsinde tek bir bilet türü geçerlidir. Bu durum yolculukları çok daha kolay bir hale getirmektedir. Fiyat tarifeleri ise yazının devamındaki gibidir.

  • 1 kullanımlık: 1,70 euro
  • 5 kullanımlık: 8 euro
  • 10 Kullanımlık: 12,50 euro

Bu biletleri şehir içindeki tramvay duraklarında, büfelerde ve resmi satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Timetable ve ayrıntılı bilgi, resmi web sitesi için tıklayınız.
 
Bunların dışında Le Havre’de taksiler 24 saat hizmet vermektedir. Hızlı ve rahat bir ulaşım tercih edenler için Le Havre taksileri irtibat bilgileri aşağıdadır.

LE HAVRE HAVAALANINDAN ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Le Havre havalimanı şehir merkezinden 7 kilometre kuzeybatıda, 15 dakikalık sürüş mesafesinde bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için taksileri kullanabilir veya bir araç kiralayabilirsiniz.

Taksi ile ulaşım için ödemeniz gereken ücret genellikle 15 - 20 euro arasında değişmektedir. Taksi ve araç kiralama firmalarıyla ilgili iletişim bilgileri ise aşağıda listelenmiştir.

Araç kiralama  firmaları:

  • Avis tel. : 02 35 53 17 20
  • Hertz tel. : 02 35 53 20 34
  • Europcar tel. : 02 35 25 21 95
  • Enterprise tel. : 02 35 21 30 81