Google+

Arama formu

Luberon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fransa’nın güneyinde ki Provence bölgesinde yer alan Luberon, bir sıradağlar dizisinin arasında ki vadilerden meydana gelmektedir. Doğal manzarası, tarihi, kültürü ve dağ sporu aktiviteleriyle Luberon görmeye değer bir şehirdir.

Luberon Hakkında Bilinmesi Gerekenler
vacances.coinsecret.com

Luberon şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Mas Val-Chênaie, La Calade, maison de village, Provence Km28. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz B&B La Badelle, CHENE-VERT, Holiday home Chemin des Briquets gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Lou mas li pitchoun, Lou Mas Li Pitchoun, La melonnière tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Luberon aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Fransa’nın güneyinde ki Provence bölgesinde yer alan Luberon, bir sıradağlar dizisinin arasında ki vadilerden meydana gelmektedir. Toplu bir şehir değildir, tamamıyla köylerden oluşmaktadır. Kuzey–güney yönündeki vadileri, dolambaçlı yolları,  nehirleri ve bitki örtüsüyle Provence bölgesinde ki diğer şehirlerden oldukça farklıdır. Özellikle İngiliz ve Amerikan dağ sporcular arasında oldukça popüler olan şehir, kısa zaman önceye kadar Fransa’nın nükleer cephaneliğine ev sahipliği yapan yer olarak bilinmektedir.

Şehir de üzüm bağcılığı, tarım ve hayvancılık oldukça gelişmiştir. Provence şaraplarının büyük bir kısmı burada ki üzüm bağlarından üretilmektedir. Şehrin köyleri, tarihi ve harika doğası birleştiğinde ise Luberon, müthiş bir ortaçağ deneyimi yaşatmaktadır. Luberon 1977 yılında Unesco tarafındanbiyosfer rezervi” ilan edilmiştir.

Tanıtıcı Video:
 

 

Luberon Turları