Gaziantep'te Nerede Kalınır?

Gaziantep, Güneydoğu Anadolu bölgesinin en yoğun ve kalabalık şehirlerindendir ve bu yoğunluk kendini birçok alanda göstermektedir. Güneydoğu'da oldukça önemli ve gelişmiş bir şehir olan Gaziantep, yüzyıllarca biriken kültürü, barındırdığı tarihî yapıları, eserleri ve sunduğu doğal güzellikleri ile yıl içerisinde binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Şehirde pek çok otel, motel, pansiyon, kiralık ev ve oda, kamu misafirhaneleri ve konukevleri yer almaktadır.

Şehrin merkezinde birbirinden lüks otel zincirlerine rastlamak mümkündür. 4 veya 5 yıldızlı otelleri bulabileceğiniz şehir merkezini daha çok iş adamları tercih etmektedir. Bu lüks oteller sahip oldukları geniş salonlar sayesinde iş toplantılarına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca şehir merkezinde konaklamak sizlere Gaziantep'in birçok otantik yapısını gösteren çarşı ve pazarlarını da ziyaret edebilme imkanı sunacaktır. Bu yüzden Gaziantep'in pahalı otelleri şehir merkezinde bulunmaktadır. Best Western Ravanda Otel, yüzme havuzu, sauna, spor salonu gibi özellikleri ile Gaziantep'te hizmet vermektedir. Hampton By Hilton Gaziantep City Centre, Holiday Inn Gaziantep, Ali Bey Konağı, Tugcan Hotel Gaziantep'te konaklamak için tercih edilebilecek diğer otellerdir. 

Gaziantep'in ilçelerinde ise daha çok küçük ve butik otellere rastlamak mümkündür. Bu yapıların bir kısmı ise Gaziantep şehrinin kendine has özelliklerini barındıran mimarî yapılar olma özelliği de taşımaktadır. Gaziantep'e ilk kez gidenlere ve şehri gezmek isteyen ziyaretçilere ilçelerde bulunan oteller daha cazip gelebilmektedir. Çünkü iş seyahatleri nedeniyle otel fiyatlarının biraz daha yüksek olduğu şehir merkezine göre ilçelerde bulunan oteller daha uygun fiyatlar sunabilmektedir. 

Ayrıca Gaziantep'te bulunan termal otellerde ve spa sunan otellerde de konaklama imkânı bulabilirsiniz. Gaziantep'in doğal zenginliklerinden faydalanmak isteyen ziyaretçiler için termal otelleri öneririz.