alcohol-3194824__340.jpg

Johannesburg kenti gece hayatı bakımından oldukça renkli ve aktiftir. Birbirinden farklı kültürleri barındıran bu şehirde çok çeşitli müzik zevkleri olduğu için kendinize uygun müzik türünü ve bar ortamını bulmak oldukça kolay olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken husus ise bu şehirde sabaha kadar eğlenmenin pek mümkün olmaması. Hafta içi gece saat 01.00 gibi kapanan barlar hafta sonları en fazla gece 02.00 veya 03.00’e kadar açık tutulur. Bu nedenle gece hayatına burada biraz erken başlamak isteyebilirsiniz. Ayrıca, güvenlik açısından eğlenmek için seçtiğiniz bölgenin çok tercih edilen ve olaysız bir bölge olmasına dikkat edin. Zengin ve korunaklı bölgeleri tercih ederseniz normalin üzerinde bir ücret ödeyebilirsiniz ancak buna değecektir. Az tercih edilen mekânlarda vakit geçirmek isterseniz de oldukça dikkatli olmanız önerilir.

Melville öğrenci semti olduğu için bu bölgede oldukça çeşitli müzikler dinleyebileceğiniz birçok bar mevcuttur. Şehir merkezinde bulunan Braamfontein, Rosebank, Newton bölgelerinde de oldukça renkli gece hayatlarına şahit olabilirsiniz. Rivonia ve Sandton bölgelerindeki barlar ile lüks ve kaliteli olduğundan oldukça pahalıdır.

Aşağıda birkaç farklı tarzda eğlence mekânı ismi bulabilirsiniz.

Rivonia bölgesinde bulunan The Manhattan Club içerisinde 8 adet bar bulunduran, öğrenci ve kadınlara indirimli hizmet sunan büyük ve şık bir mekândır. Kalitesi ve bulunduğu bölgenin lüks olmasından dolayı fiyatların biraz pahalı olduğu bu mekân, eğlence kalitesi ile fark yaratır.

Eğer müzik dinleyip dans etmek isterseniz de geleneksel ve modern cazın birleştirildiği canlı performans sergileyen Back O’ The Moon Night Club ve Gold Reef City Casino’da istediğinizi bulacaksınız.

Özellikle caz konusunda görülmesi gereken yer ise dünyaca ünlü caz sanatçılarının yetiştiği semt olan Braamfontein bölgesindeki kulüplerdir. Burada Orbit adında bir caz kulübü vardır ve içerisinde her akşam ünlü isimler konser verir. Biletler ise bölgeye göre oldukça uygun fiyatlıdır.

Newton’da bulunan SAB World of Beer isimli mekân da ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunar. İçerisinde çok çeşitli biraların bulunduğu bir Bira Müzesi barındıran bu mekâna, 25 rand ödeyerek hem Müze’yi gezebilir hem de 2 tane içkinizi ücretsiz olarak yudumlayabilirsiniz.

Farklı bir deneyim olarak da eğer bu şehirde yaşayan sanatçıları görmek, onlarla sohbet etmek isterseniz kültür evi haline gelen Chalkboard Cafe’ye gidebilir, renkli tasarımlarıyla eğlenebilir ve akşam 17.00 ile 19.00 saatleri arasında düzenlenen happy hour aktivitelerine katılabilirsiniz.

Ayrıca, 1Fox- The Sheds, Marabi Jazz & Pot Luck Club, Kitcheners Carvery Bar, Parker’s Comedy & Jive ve Churchills de tavsiye edilen barlar arasındadır. Hem yerel hem de dünyaca ünlü markaların lezzetlerini daha uygun bir fiyata bu barlarda bulabilirsiniz.

Not: Bu şehirde özellikle yalnızsanız gece geç vakitlerde sokaklarda gezerken dikkatli olmanız gerektiğini de unutmayın.