Bombay’da Alışveriş

market-2691177_960_720.jpg

Birçok yerel ürünü bir arada bulabileceğiniz Bombay Pazarı, oldukça geniş bir yelpazede ziyaretçilere ürün sunmaktadır. Büyük alışveriş merkezlerinden ünlü birçok mağazaya, butik dükkânlara ve yerel satıcılara rastlayacağınız Bombay Pazarı, oldukça keyifli ve eğlencelidir.

Rengârenk ürünlerin merkezi olan Bombay Pazarı’nda, antikadan takılara, el işi ürünlerine, dekoratif ve bahçe eşyalarına, etnik kıyafetlere ve daha birçok farklı ürüne rastlayabilirsiniz. Birçok ödeme şeklinin mevcut olduğu Bombay pazarlarında dileyenler nakit yerine kredi kartı da kullanabilmektedir. Fakat bizim sizlere tavsiyemiz mümkün olduğunca güvenlik amaçlı kredi kartı kullanmamanız. Bombay şehrindeki en ünlü alışveriş yerleri arasında Chor Bazaar, Fashion Street, Colaba Causeway, Zaveri Bazaar, Mangaldas Market, Bhuleswar Market, Dadar Flower Market, Crawford Market, Shopping Malls ve Family Run Shops yer almaktadır.

Bombay’da mücevher almak isteyen ziyaretçiler Silver Centre’da yer alan mağazaları ziyaret edebilir. Bunun yanında ülkede oldukça yaygın olan pamuk dokumalı kıyafetler, şapkalar ve eldivenler gelen turistlerin oldukça ilgisini çeken ürünler arasında yer almaktadır.

Özel olarak aradığınız ürünler için ise farklı bölgeleri ziyaret etmeniz gerekebilir. Çünkü Bombay pazarlarında her ürünü toplu olarak bulamayabilirsiniz. Antika ve değerli tarihi ürünler için Chor Bazaar, çeşitli Hindistan’a özgü baharatlar ve meyve, sebzeler için Viktorya Terminali’ne yakın olan Crawford Market ve etnik kıyafetler, şapkalar ve eldivenler için ise Flora Çeşmesi’ne yakın olan Fashion Street bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş açısından ziyaretçilere oldukça uygun fiyatlı seçenekler sunan Hindistan, hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye alabileceğiniz en ucuz alışveriş imkânına sahip olabileceğiniz ülkelerden birisidir.

Ayrıca takı ve mücevher meraklıları için önereceğimiz yerler arasında en önemlisi ise Zaveri Bazaar’dır. Zaveri Bazaar’da her bütçeye uygun çok özel takı ve mücevherler bulabilmek mümkündür.