Bombay’da Gece Hayatı  

mumbai-166900_960_720.jpg

Oldukça farklı kültürleri bir arada bulundurarak Hindistan’ın en kozmopolit şehirlerinden birisi olan Bombay’da gece hayatı da oldukça hareketlidir. Bir dönem İngiliz sömürüsü altında olan ülke, Batı kültürünün de oldukça etkisindedir. Batı kültüründen gece hayatı da oldukça etkilenmiştir. Yine batı kültürünün etkisiyle şehirde birçok bar, disko, pub ve canlı müzik yapan yerler açılmıştır.

Diğer Hindistan şehirlerine göre Bombay’da alkol tüketim oranı daha yüksektir. Gece hayatı ve alkol tüketiminde film endüstrisinin de etkisi olduğunu söylemeliyiz. Gece hayatının en yoğun olduğu bölgeler Colaba, Juhu ve Churchgate’dir. Bu bölgeler eğlence merkezleri olarak da anılmaktadır.

Özellikle cuma ve cumartesi günleri eğlence mekânlarının çok daha dolu olduğunu söylemek mümkündür. Bombay’da keyif alabileceğiniz birçok mekân bulunmaktadır. Bunlar arasında çeşitli sahne gösterileri yapılan ve belli günlerde stand up programlarının yer aldığı Blue Frog Bar, karaoke geceleri ile oldukça kalabalık olan Hard Rock Cafe, canlı müzik etkinliklerinin yapıldığı Exo Bar ve hem kaliteli canlı müzik gösterileri hem de uygun içecekleri ile The Lazy Dog Bar gidilicek mekânların başında gelmektedir. Bunun yanında tercih edebileceğiniz diğer eğlence mekânlarının başında ise Esco Bar, Vie Lounge & Deck Bar, Royalty Bar, Hawaiian Shack, PDT Mumbai Bar, Breeze Lounge Pawai, Kitty Su Mumbai, Bayview Bar, Olive Bar, Athena Bar, Enigma Bar, Rock Bottom Bar, Lush Bar, Amadeus Bar, Elbe Room, Janata Lunch Home Bar, Toto’s Garage, Woodside Inn, Ghetto ve Club AliiBii Bar, The Irish Pub gelmektedir.

Gece gezmeyi ve eğlenmeyi seven turistler için birçok farklı eğlence rotası sunan Bombay, biden fazla kültürü bir araya getirmesi ile de oldukça dikkat çekmektedir. Birçok farklı sebeple Hindistan’ı ziyaret etmek için dünyanın çok farklı yerlerinden ülkeye gelen yoğun bir akış vardır. Gerek egzotik cazibesi, gerek turistik yerleri gerekse de gece hayatı ile Bombay, oldukça farklı şeyi bir arada bulabileceğiniz nadir şehirlerden birisidir.

Bombay’da eğlence açısından oteller de oldukça hareketlidir. Birçok otelin diskosu ve barı hem otelde konaklayan müşteriler hem de dışarıdan gelenler için hizmet vermektedir. Birçok farklı otelin bu tarz uygulaması olan Bombay’da, oteller arasındaki en iyi eğlence yerlerinden birisi Novotel Premier’dir.

Gece kulüplerinin hepsi birbirine oldukça uzak mesafede bulunmaktadır. Her yere geç saatlerde toplu taşıma aracı bulunmadığından dolayı konaklayacağınız yer ile seçeceğiniz eğlence mekânının mesafesi oldukça önemli bir konudur. Eğlence yerlerinin birbirine bu denli uzak mesafede bulunması farklı bölgelere geçmenizi kısıtlamaktadır. Fakat dileyenler taksi kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilir.