Google+

Arama formu

Hoi An

Güney Çin Denizi’nde yer alan Vietnam’ın turistik şehri Hoi An, Quang...
Devamı oku
Güneydoğu Asya’nın 15. yüzyıl ve 19. yüzyılları arasında ticaret merkezi...
Devamı oku
UNESCO’nun Dünya Mirası Şehirleri’nden birisi olan Hoi An, Vietnam’ın...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 VND = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 22℃
Şub 22℃
Mar 25℃
Nis 26℃
May 28℃
Haz 30℃
Tem 29℃
Ağu 29℃
Eyl 28℃
Eki 26℃
Kas 24℃
Ara 22℃

Hoi An Hakkında Bilinmesi Gerekenler

UNESCO’nun Dünya Mirası Şehirleri’nden birisi olan Hoi An, Vietnam’ın orta bölgesinde yer almaktadır. Yaklaşık 120 bin kişilik nüfusun yaşadığı kentin tarihteki ismi Faifo’dur ve Hoi An kelime olarak “huzurlu buluşma mekânı” anlamına gelmektedir. Güney Asya’nın en iyi korunmuş kentlerinden biri olma özelliğine sahip Hoi An’ın geçmişi 7. yüzyıla dek uzanmaktadır. Dönemin stratejik öneme sahip ticaret kentlerinden birisi olan Hoi An, Güney Çin Denizi kıyısında konumlanmıştır. Hoi An bu özelliği sebebiyle 16. ve 17. yüzyıl arasında Portekiz, Japonya, Almanya ve Hindistan’ın ticaret bölgesi olmuştur.

Hoi An Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ilıman iklime sahip olan kent denizden gelen rüzgârlara açık olduğundan yazın bile serin olabilmektedir. Yılın yağmurlu ve soğuk ile sıcak ve ılıman olmak üzere iki bölüme ayrıldığı Hoi An’ın turistik açıdan en yoğun olduğu sezon mayıs ve ağustos arası dönemdir. Hoi An’ın meşhur olduğu bir diğer özelliği ise terzileridir. Hatta burayı ziyarete gelirken yanında dikilmesini istediği örnek modellerle gelerek, bunları halk pazarında yer alan terzilere diktiren pek çok turist vardır.

Hoi An’da Nerede Kalınır?

Güneydoğu Asya’nın 15. yüzyıl ve 19. yüzyılları arasında ticaret merkezi olmuş Hoi An, günümüzde de son derece popüler bir Vietnam şehri... Tarihî dokusu çok iyi korunmuş olan şehirde pek çok tapınak, tarihî bina ve müze yer alıyor. Tarihinde savaş ve yıkımlar bulunan Vietnam’ın geçmişine de ışık tutan müzeler son derece iyi ziyaretçi sayısına ulaşıyor.

Günlük yaşama dair pek çok ilgi uyandıracak etkinlik düzenlenen şehirde, turistik bilinç oldukça gelişmiş diyebiliriz. Çiftlik hayatına katılabileceğiniz, el sanatları konusunda eğitim alabileceğiniz, ülke mutfağından çeşitleri pişirmeyi deneyebileceğiniz birçok program bulunuyor. Ayrıca dünyanın en iyi alışveriş noktalarından biri sayılan Hoi An Market de turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.

 Hoi An’da Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Hoi An otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Hoi An Otelleri

Güney Çin Denizi’nde yer alan Vietnam’ın turistik şehri Hoi An, Quang Nam Eyaleti’ne bağlı bulunuyor. Tarihî bir liman kenti olan şehir, antik değerini bugün de koruyor. 1999 Senesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmış olan Hoi An, sahip olduğu tarihi, mimarisi, tapınakları ve huzur dolu yaşam alanları ile dünyanın ilgisini çekiyor.

Çin Denizi kenarında bulunan şehir, geçmiş çağlarda ticari bir merkez olarak ön plana çıkmış, iç kesimdeki pek çok yerleşim yerinden, çok daha yüksek standartlara sahip bir refah seviyesi oluşturmuş bulunuyor.

 Hoi An Otelleri

Şehrin ücretli girilen müze niteliğindeki eski ve tarihî merkezi Old Town, ülkenin ve kentin geçmişine dair her şeyi anlatıyor. Şehrin içine doğru uzanan Thu Bon Nehri üzerinde seyrederek yapılan tekne turları da oldukça ilgi çekiyor.

Vietnam Vizesi

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam’a giriş için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları giriş için vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Yeşil pasaport, diplomatik pasaport ve hizmet pasaport sahiplerinin ise Vietnam vizesi almalarına gerek yoktur. Vietnam Schengen bölgesine dâhil değildir, ayrıca bir vize başvurusunda bulunmak gerekir. Mümkün olan en erken sürede başvurulması önerilir. Eksik veya yanlış belge konusunda oldukça hassaslardır, bir de yaklaşık 30 günlük bir pasaport bekleme süreci vardır.