Google+

Arama formu

Dover Mutfağı

Dover Mutfağı

Dover şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Brambles Bed & Breakfast Dover Kent, Flints Of Dover, Castle View Dover. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Clare House, Bluebells Guest House, house gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz A Studio Apartment with private facilities, Dover Adventure Backpackers, Dover Backpackers tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Dover aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Dover deniz kıyısında bir kent olduğu için balıkçılık çok gelişmiştir. Şehirde birçok deniz ürününü taze olarak tadabilirsiniz. Küçük bir şehir olduğu için kent merkezinde bulunan birkaç bistro ve restoranda ise İngiliz mutfağı ve nadir olarak dünya mutfağına ait lezzetleri tadabilme imkânı vardır. Fiyatlar ise normal seviyede denebilir. Dover’da tadılabilecek yemekler arasında ise tartar soslu balık, tavuklu dumpling çorbası, blue fish, çipura, karides, İngiliz keki, elmalı ördek ve İngiliz kurabiyesi sayılabilir. Ayrıca İngiltere’nin her yerinde olduğu gibi Dover’da da beş çayı oldukça meşhurdur.

Popüler Restoranlar

  • Namaste
  • The Smugglers Bar and Restaurant
  • La Scala
  • The Hythe Bay Seafood Restaurant
  • The Marquis at Alkham

BAHŞİŞ - Ülke genelinde bahşiş, hesaba servis bedeli olarak dahil edilmektedir ancak yine de hesabın % 5‘i gibi küçük bir bahşiş beklentisi bulunmaktadır.


Dover Turları