Cadiz Gece Hayatı  

flamenco-594272_960_720.jpg

Cadiz’de çok fazla canlı olan bir gece hayatı olduğunu söyleyemeyiz buna rağmen hoş akşamlar geçirebileceğiniz mekânlar bulunmaktadır. Tarihî merkez, şehir merkezi, Punta de San Felipe ve Paseo Maritimo bölgelerinde akşam yemeği yiyebileceğiniz, tapas’ların tadını çıkarabileceğiniz, İspanyol içeceklerini deneyimleyebileceğiniz ve dans edebileceğiniz mekânlar bulunmaktadır. Cadiz’deki restoranların ve barların da tüm şehirde olduğu gibi tarih koktuğunu söyleyebiliriz. Birçok kuruluş yüzyıllardır aynı yerde bulunmaktadır ve en kaliteli hizmeti sunmaktadırlar. Ayrıca Cadiz içerisinde Küba barları bulunmaktadır ve bu barlarda Küba’ya özgü içecekler sunulmaktadır Mevsim sıcaklıklarının yüksek olduğu dönemlerde sahil boyunca eğlenceli vakit geçireceğiniz etkinlikler yakalayabilirsiniz. Özellikle Victori Plajı yakınları her zaman canlı ve eğlencelidir, ayrıca burada gece kulüpleri de bulunmaktadır. Sizin için Cadiz’in en çok tercih edilen bar, pub ve gece kulüplerini derledik.

Taberna Casa Manteca: Bir taverna olan Casa Manteca bölgedeki en sevimli ve sıcak, yerel restoranlardan biridir. Canlı müziğin sunulduğu tavernada fiyatlar oldukça uygundur. Tapas’ı deneyebileceğiniz en iyi yerlerden biridir diyebiliriz. Yerli ve yabancı alkol çeşitleri bulunmaktadır. Servis ücreti alınır.

Taberna La Manzanilla: Tipik bir içki mekânı olan La Manzanilla üç kuşaktan beri halkın favori mekânlarından biri olmuştur. Geleneksel ve eski moda bir bara sahip olan mekân, şarap çeşitleriyle ve sıcakkanlı çalışanlarıyla ön plana çıkmaktadır. Sabah 03.30’a kadar açık olan La Manzanilla; Cadiz’in merkezinde bulunmaktadır.

Nahu Centro: Cadiz'in Eski Kenti’nde yer alan Nahu Center, genç kalabalığa hitap eden ve elektronik müzik çalan popüler bir bardır. Vintage bir iç mekâna sahip bar aynı zamanda modern bir görünüşe sahiptir. Nahu çeşitli atıştırmalıklarla hizmet vermektedir ve barında çok çeşitli içecek ve kokteyller servis edilmektedir. Her akşam DJ performansının bulunduğu barda bazı geceler canlı müzik ve özel etkinlikler verilir. Mekân sabah 04.00’e kadar açıktır.

Pub O’Donoghue’s: İlk olarak 1999'da açılan O'Donoghue's, Cadiz sahilinde bulunan İrlanda kültürüne ait bir pub’tır. Bu pub etkileyici viski, cin ve rom içeren geniş bir içecek menüsüne sahiptir.50'den fazla çeşit bira olan pub’da İrlanda kahvesi de servis edilmektedir. İçinde okyanus manzarası olan bir açık hava terasına sahip olan pub, spor etkinlikleri de düzenlemektedir.

Charlotte: Sahilde yer alan bu alan Cadiz’in en popüler mekânlarından birisidir. Çok çeşitli yiyecek ve içecek menüsüne sahip olan barda gün boyunca kahve ya da smoothie içebilir, akşamları farklı kokteyllerini deneyebilirsiniz. Partilerin de düzenlendiği barda maç günleri maç izlenir ve oldukça kalabalık olur. Bar 03.00’a kadar açıktır.

Cafe Teatro Pay Pay: Cadiz'de geceyi geçirmek için harika bir yol, Café Theatre Pay Pay'i ziyaret etmek ve bir şov görmektir diyebiliriz. Şehrin en eski ve en güzel mahallelerinden birinde bulunan tiyatro, tarihî cazibesi ile hem turistleri hem yerli halkı çekmektedir. Flamenko, müzikaller ve hatta karnavallar gibi canlı performanslar düzenlenen bu mekânda yerel kültürü yakından tanıyıp oldukça eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

La Cava: La Cava, otantik Flamenko dansını izlemek için mükemmel bir yerdir. Bu küçük tavernada üç dansçı, bir gitarcı ve şarkıcı bir platformda performans gösterir. Bir Flamenko gösterisi izlemek için en uygun yer olan La Cava misafirlerine şarap hizmeti de sunmaktadır.