Luzern’de Gece Hayatı 

lucerne-952333_960_720.jpg

Luzern’de İsviçre’nin her yanında meşhur olan bir gece hayatı vardır. Şehirde gece eğlenilecek ve her zevke hitap edecek kadar sayısız barlar ve kulüpler vardır. Zelenih BeretkiCaddesi gece hayatının en yoğun yaşandığı caddelerden bir tanesidir. City Lounge ve City Pub gecenin başlangıcı için iyi bir tercih olabilir. Eğlenceli grupları dinlerken içkinizi yudumlayabilirsiniz. Zelenih Beretki Caddesi’nin bir ileriki caddesinde bulunan Muvekita Caddesi’nde CheersPub’da yarı Boşnak yarı İngilizce rock şarkılarını dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda yine aynı cadde üzerinde bulunan The Old Bell Pub’da caz müzik eşliğinde sokağı izleyip sosyalleşebilirsiniz.

Bu şehirde herkes için bir eğlence vardır. Dileyenler hafif bir müzik eşliğinde barda içkisini yudumlayabilir, dileyenler de bir gece kulübünde gönlünce dans edebilir. Mekânlar hafta içi hafta sonuna göre daha erken kapansa da hafta içi de eğlenebileceğiniz mekânlar bulmak da mümkündür.

Gece kulüplerinin önde gelenleri Bar Seehotel Hermitage, BLUE, Brooklyn Club & Lounge, Casineum, Hotel Des BalancesBar, Konzerthaus Schüür, Louis Bar, Lounge at Seeburg, Mekong Bar, Music Restaurant Stadtkeller, Pacifico- Mexican Bar, Penthouse, SchweizerhofBar, Sedel, Südpol, The Lounge- The Hotel’dir. Dilerseniz bu gece kulüplerinden birinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Akşam dans etmeyi değil kültürel etkinlikleri tercih edenler için sinema ve tiyatro salonları şehirde mevcuttur. Luzern Theater ve Kleintheater Luzern gibi tiyatro ve konser salonlarının sunduğu etkinliklere internetten ulaşabilir ve zevkinize hitap eden ve seyahat tarihlerinize uyan gösteriler için bilet alabilirsiniz.

Grand Casino Lucerne ise Luzern’de bulabileceğiniz bir kumarhane alternatifidir. Avrupa’da kumarhaneler yasak değildir ve hem yerliler hem de turistler tarafından çok tercih edilen mekânlardandır. Göl kenarında bulunan bu kumarhane Luzern’de ziyaret edebileceğiniz ünlü bir yerdir. Klasik tarzdaki bu binada etkileyici oyun odaları ve değişik etkinlikler ve eğlenceler mevcuttur. Buranın barında komedi, sihirbazlık ve müzikgösterileri izleyebilirsiniz. Giriş yapabilmek için en az 18 yaşında, şık giyimli olmanız gerekmektedir. Ayrıca geçerli bir pasaport, Avrupa’da geçerli olan kimlik kartı ya da ehliyetten birinin yanınızda bulundurmalısınız.

Hafta sonu mevcut olan gece otobüsleri ile de eğlenceniz tamamlandıktan sonra kaldığınız yere gitmek konusunda sorun yaşamayacağınızı tekrardan hatırlatalım.