Google+

Arama formu

Luzern’de Gece Hayatı 

Luzern’de Gece Hayatı 

Luzern şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Anda‘s Apartments, Комната в Люцерне, City Centre No. 41 (BRU) güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment auf dem Bauernhof, Haus im Grünen bei Luzern, Modern & Central Apartments. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cozy Apartment Ulmenstrasse, Hostel Lion Lodge Luzern, Ameron Luzern Hotel Flora gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Bellpark Hostel, capsule hotel lucerne, Aparthotel Adler Luzern tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Luzern aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Luzern’de İsviçre’nin her yanında meşhur olan bir gece hayatı vardır. Şehirde gece eğlenilecek ve her zevke hitap edecek kadar sayısız barlar ve kulüpler vardır. Zelenih Beretki Caddesi gece hayatının en yoğun yaşandığı caddelerden bir tanesidir. City Lounge ve City Pub gecenin başlangıcı için iyi bir tercih olabilir. Eğlenceli grupları dinlerken içkinizi yudumlayabilirsiniz. Zelenih Beretki Caddesi’nin bir ileriki caddesinde bulunan Muvekita Caddesi’nde Cheers Pub’da yarı Boşnak yarı İngilizce rock şarkılarını dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda yine aynı cadde üzerinde bulunan The Old Bell Pub’da caz müzik eşliğinde sokağı izleyip sosyalleşebilirsiniz.

Bu şehirde herkes için bir eğlence vardır. Dileyenler hafif bir müzik eşliğinde barda içkisini yudumlayabilir, dileyenler de bir gece kulübünde gönlünce dans edebilir. Mekânlar hafta içi hafta sonuna göre daha erken kapansa da hafta içi de eğlenebileceğiniz mekânlar bulmak da mümkündür.

Gece kulüplerinin önde gelenleri Bar Seehotel Hermitage, BLUE, Brooklyn Club & Lounge, Casineum, Hotel Des Balances Bar, Konzerthaus Schüür, Louis Bar, Lounge at Seeburg, Mekong Bar, Music Restaurant Stadtkeller, Pacifico- Mexican Bar, Penthouse, Schweizerhof Bar, Sedel, Südpol, The Lounge- The Hotel’dir. Dilerseniz bu gece kulüplerinden birinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Akşam dans etmeyi değil kültürel etkinlikleri tercih edenler için sinema ve tiyatro salonları şehirde mevcuttur. Luzern Theater ve Kleintheater Luzern gibi tiyatro ve konser salonlarının sunduğu etkinliklere internetten ulaşabilir ve zevkinize hitap eden ve seyahat tarihlerinize uyan gösteriler için bilet alabilirsiniz.

Grand Casino Lucerne ise Luzern’de bulabileceğiniz bir kumarhane alternatifidir. Avrupa’da kumarhaneler yasak değildir ve hem yerliler hem de turistler tarafından çok tercih edilen mekânlardandır. Göl kenarında bulunan bu kumarhane Luzern’de ziyaret edebileceğiniz ünlü bir yerdir. Klasik tarzdaki bu binada etkileyici oyun odaları ve değişik etkinlikler ve eğlenceler mevcuttur. Buranın barında komedi, sihirbazlık ve müzik gösterileri izleyebilirsiniz. Giriş yapabilmek için en az 18 yaşında, şık giyimli olmanız gerekmektedir. Ayrıca geçerli bir pasaport, Avrupa’da geçerli olan kimlik kartı ya da ehliyetten birinin yanınızda bulundurmalısınız.

Hafta sonu mevcut olan gece otobüsleri ile de eğlenceniz tamamlandıktan sonra kaldığınız yere gitmek konusunda sorun yaşamayacağınızı tekrardan hatırlatalım.


Luzern Turları