Google+

Arama formu

Luzern’e Ne Zaman Gidilir?

Luzern’e Ne Zaman Gidilir?

Luzern şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Villa Ruopigen 2 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment auf dem Bauernhof, Haus im Grünen bei Luzern, Central Bright & Cozy Apartments. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cozy Apartment Ulmenstrasse, Hostel Lion Lodge Luzern, Ameron Luzern Hotel Flora gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Bellpark Hostel, Hostel Lion Lodge Luzern, Backpackers Luzern tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Luzern aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Luzern’de kış çok soğuk geçer. Kentte yaz ayları hafif yağışlıdır. Yılın en sıcak dönemi haziran-ağustos aylarıdır ve bu dönemde en düşük sıcaklık 18 derecedir. Luzern’e turist olarak gitmek için en ideal zaman ağustos ayı olsa da haziran ve temmuz ayları da oldukça güneşli geçer.

Haziran – eylül: Bu aylar turist sayısının zirve yaptığı sezondur. İsviçre’nin ortasında olan Luzern, Alp Dağlarının arasındadır ve yazın gündüzleri sıcak geçse bile akşamları soğuk geçebileceği unutulmamalıdır. Hazirandan ağustosa kadar arasında sıcaklık 12°C ve 24°C arasında değişirken eylüle doğru birkaç derece daha düşüş gösterir. Bu aylar, çevreyi keşfetmek için, doğa yürüyüşleri ve bisiklet turları için ideal aylardır. Temmuz ve ağustos ayları turistlerin en yoğun geldiği aylar olduğu için aynı zamanda en pahalı olduğu zamanlarıdır. Ayrıca bu aylar festivallerin de yoğun olduğu aylardır.

Ekim- mayıs: Ekim ayı Luzern için kış turizminin başladığı aylardır. Diğer aylara göre daha ucuz olduğu için ucuz gezmek isteyenlere bir alternatif oluşturmaktadır. Kasım ayından nisan ayının ortasına kadar kayak sezonudur. Dünyanın her yerinden kış aktiviteleri için gelen turistler olur. Ekim ayının sıcaklığı 6°C ile 14°C arasında değişirken şubat ayına kadar bu dereceler düşüş gösterir. Sıcaklıklar mart ayından itibaren az da olsa artmaya başlar ama hâlâ soğuktur.


Luzern Turları