Verona Şehir İçi Ulaşım

Bus_Verona.JPG

Verona, toplu taşıma araçlarını kullanırken zorlanmayacağınız şehirlerden birisidir. Şehir küçük olduğu için içerisinde sadece belli toplu taşıma araçlarını bulundurmaktadır. Şehrin küçüklüğünden dolayı Verona’da metro sistemi bulunmamaktadır. Bunun yerine daha çok otobüs, bisiklet ve taksi kullanılmaktadır. Şehirlerarası yolculuklarda ise tren seçeneğini kullanabilirsiniz.

Verona’da otobüs, turistlerin en çok kullandığı toplu taşıma araçlarından birisidir. Şehrin neredeyse tamamına otobüs hizmeti mevcuttur. Verona’da bilet ücretleri ise tek kişilik otobüs fiyatı için 2 euro iken gün boyunca biletini kullanmak isteyenler için ise 4 euro’dur. Bu bileti gece yarısına kadar sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz. Verona’daki şehir içi otobüs seferleri Porto Nuova Tren İstasyonu önünden hareket etmektedir. Dileyenler buradan otobüse binebilirler. Şehir merkezine buradan hareketle kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Trafikten kurtulmak isteyenler için ise Verona’da diğer bir alternatif ise bisiklet veya yürüyüştür. Çok fazla dağınık olmayan şehir merkezini dileyen ziyaretçiler bu iki alternatiften birini kullanarak gezebilirler. Trafikten ve kalabalıktan sıkılan ziyaretçiler için bu yöntemler oldukça idealdir. Fakat geceleri sokaklar çok ıssız olduğu için otobüs kullanmanızda yarar vardır.

Toplu taşıma araçlarını pek tercih etmeyen ziyaretçiler için diğer bir seçenek ise taksilerdir. Oldukça güvenli ve konforlu olan taksiler, en hızlı şekilde sizi gideceğiniz yere ulaştırabilir. Taksi ücretleri ise otobüse göre oldukça yüksek kalabilmektedir. Dolayısıyla belli bir bütçeniz varsa diğer ulaşım seçenekleri düşünmenizde fayda vardır.