Google+

Arama formu

Hiroşima’da Alışveriş

Hiroşima’da Alışveriş

Hiroşima şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri ORIGAMINN 503 & 5 mins PeacePark, Hagoromocho bus stop 1 mins Near Peace Park, ORIGAMINN 403 & 5 mins PeacePark. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Small Hotel - Hondori shopping arcade (3L), Small Hotel - Hondori shopping arcade (3A), ORIGAMINN 501 & 5 mins PeacePark gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Simple Stay Heiwakouenmae, The Evergreen Hostel, Tsuruya Guesthouse tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hiroşima aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Öncelikle Japonya ülkesinin tam bir alışveriş cenneti olduğu unutulmamalıdır. Japonya’nın hangi şehrine giderseniz gidin, yapacağınız tüm alışverişler hem oldukça kaliteli hem de uygun fiyatlı olacaktır. Teknolojiden gıdaya, giyimden aksesuara kadar her çeşit alışverişi gerçekleştirebileceğiniz bu ülkede Hiroşima şehrinde de aklına gelebilecek her türlü alışverişi yapabilirsiniz.

Hiroşima şehrinde butik dükkânlar ve büyük alışveriş merkezleri ayrı ayrı yerlerde toplanmıştır. Şehir merkezinde bulunan Hon- Dori isimli mekân ise şehrin en büyük kapalı çarşısıdır. Bu çarşıda yapacağınız alışverişte teknolojinin en yeni ürünlerinden başlayıp, en küçük hediyelik eşyaya kadar her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğer sadece teknoloji için alışveriş yapmak istiyorsanız Enkobashi-cho tramvay durağının hemen yanında konumlanan Best Denki isimli mağazada, teknoloji üzerine her çeşit alışverişi gerçekleştirebilirsiniz. Matsubara-cho bölgesinde bulunan Fukuya isimli alışveriş merkezinde ise yerel ürünlerden butik eşyalara ve kitaplardan çeşitli aksesuar ürünlerine kadar her türlü alışveriş ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Geleneksel ürün alışverişi yapmak istiyorsanız, şehrin yerel pazarlarına ve aktarlarına kesinlikle uğramanız gerekmektedir. Matcha çayı Japonya’nın her şehrinde bolca bulunur ve kesinlikle denenmesi gereken yerel bir lezzettir. Koyu yeşil renginde olan bu çay hem yerinde içilmeli hem de ülkenize dönerken yanınıza bolca almanız gereken bir çaydır. Yalnız, Japonya’da yerel ürünlerin fiyatlarının oldukça pahalı olduğu unutulmamalıdır. Bunun yanında şehrin yerel pazarlarından ya da mağazalarından Japonlara özgü olan geleneksel giysileri kimonodan bir tane hatıra amaçlı alabilirsiniz. Kimono fiyatlarının oldukça pahalı olmasının yanında dilerseniz sadece birkaç günlüğüne de uygun fiyata kiralayabilirsiniz. Pirinç ve tahıl tozundan yapılan yerel içkileri olan Sake ise kesinlikle hem yerinde tadılmalı hem de mağaza ve dükkânlardan en uygun fiyatlısını bulup ülkenize dönerken yanınızda götürmeniz gereken yerel lezzetlerden biri olmaktadır.


Hiroşima Turları