Brazzaville’de Gece Hayatı 

cocktail-3327242_960_720.jpg

Eğlencenin doruk noktasına ulaştığı Brazzaville, oldukça canlı bir gece hayatına sahiptir.Birçok turist gece hayatına katılmak için farklı bölgelerden Brazzaville’e eğlenmek için gelmektedir. Şehrin birçok yerinde barlar, gece kulüpleri, karaoke kulüpleri ve canlı müzik mekânları bulunmaktadır. Sabahın ilk saatlerine kadar devam eden bu eğlenceli ortam, sizleri farklı bir deneyim yaşamaya davet ediyor. Şehirde eğlence mekânlarının yoğunlaştığı bölgeler arasında ise Bacongo, Poto Poto ve Center Ville yer almaktadır. Bunun yanında yine eğlence mekânlarının yoğunlaştığı diğer yerler arasında Archambault, Mongo, Nelson Mandela, Moungali, Plateaux bölgeleri bulunmaktadır.

Brazzaville’deeğlenebileceğiniz en önemli mekânlar arasında Ram Dam Bar, Boom Boom Afrique Bar, Diplomat Bar, Chateau Rouge Bar, Les Repides Pub, La Maison Blanche Club, No Stress Bar, Vandana Resturant, 3 D Bar, Vandana Bar yer almaktadır. Bu eğlence mekânlarının çoğunda hem Fransızca hem İngilizce müzikler çalmaktadır.

Brazzaville’de gece hayatı sabah 06.00’ya kadar devam eder. Avrupa şehirlerine göre oldukça ucuz olan Brazzaville’de gece hayatı, bu yönüyle de gelenleri cezbetmektedir. Brazzaville’de birçok bar, haftanın belirli günlerinde canlı müzik yapmaktadır. Bölgeler arası mesafe çok fazla olduğundan dolayı bir mekândan diğer mekâna geçmeniz oldukça uzun olabilir. Dolayısıyla birbirine yakın olan mekânları tercih ederseniz farklı bir mekâna geçişiniz daha kolay olacaktır.

Brazzaville’de en iyi eğlence mekânları arasında ise Songui Songui Bar bulunmaktadır. Renkli ışık gösterileri ve sahne alan özel isimleri ile Songui Songui Bar geziniz sırasında gitmeniz gereken barlardan biridir. Güler yüzlü çalışanları, canlı müzik gösterileri ve harika atmosferi ile bar, sizleri büyülemekte ve iyi bir gece geçirmenize yardımcı olmaktadır.

Arkadaşlarınız ile beraber gideceğiniz eğlence mekânlarının başında ise La Mandarine Bar gelmektedir. Gece 05.00’e kadar açık olan bar, kaliteli servis anlayışı ve çalışanlarının güler yüzü ile turistler tarafından en çok tercih edilen mekânlardan biridir. Hem bir şeyler yiyip hem de içebileceğiniz bu mekân, hoş atmosferi ile oldukça dikkat çekmektedir. Bunun yanında Brazzaville’de Mami Wata gidilmesi gereken diğer bir adrestir. Oldukça renkli olan bu mekânlar, sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet vermektedir. Fransız ve İtalyan ağırlıklı bir atmosfere sahip olan bu mekân özellikle Fransızca şarkı dinlemek isteyenler için idealdir.

Gece hayatına büyük önem verenlerin konaklayacağı oteli eğlence mekânlarına yakın seçmesinde fayda vardır. Aksi takdirde bir yerden bir yere gitmek için oldukça fazla taksi ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.Bunun yanında sabah saatlerine kadar eğlencenizi uzatmaya karar verirseniz taksi bulmak konusunda da sıkıntı yaşamanızın olası olduğunu belirtmeliyiz. Çünkü belli bir saatten sonra toplu taşıma araçları hizmet vermemektedir. Dolayısıyla Brazzaville’de eğlencenin tadını çıkarmanızı sağlayacak etmenlerden birisi de mesafeleri olabildiğince kısaltmanızdır. Sizler de Brazzaville’e geldiğinizde mutlaka gece hayatını ziyaret etmeli ve farklı kültürlerle iç içe olmalısınız.