Brazzaville’de Nerede Kalınır?

spa-16985_960_720.jpg

Brazzaville, Kongo’nun en çok ziyaret edilen turistik mekânlarından birisidir. Hem turistik hem de farklı açılar yakalayabileceğiniz Brazzaville, sizlere farklı konaklama alternatifi sunmaktadır. Brazzaville’de her bütçeye uygun konaklama seçeneği bulmak mümkündür fakat güvenilir olmasına özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Brazzaville’de nerede kalınır diye düşünenlere öncelikle turistik bölgeler hakkında bilgi vermek isteriz. Santiago toplamda 7 bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgeler: L’Amitie, Docteur Jamot, Nelson Mandela, Centre Ville, Bacango, Makelekele ve Auxence Ickonga bölgeleridir. Bu bölgelerin çoğu turistik açıdan büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda bu bölgeler ulaşıma da oldukça elverişlidir.

Brazzaville’de uygun bir bütçe ile konaklamak isteyen ziyaretçilere önerimiz Alfassa, Lenine, Barrage du Djoue, Mayambo Plateau bölgelerinde konaklamalarıdır. Bu bölgeler hem uygun fiyatlarla hizmet vermekte hem de diğer Brazzaville bölgelerine göre daha güvenli bir yapıya sahiptir.

Brazzaville’de konaklamanız için sizlere önereceğimiz ilk adres Hotel Residence Marina oteldir. Dört yıldızlı bir otel olan Hotel Residence Marina, merkeze oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Markete ve Casino’ya uzaklığı ise yaklaşık 500 metredir. Otelde konuşulan dil ise İngilizce ve Fransızca olduğu için rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Hotel du Boulevard ise Brazzaville’de gidebileceğiniz ikinci adrestir. Merkeze 7 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde bulunan Hotel du Boulevard, bölgedeki diğer otellere göre oldukça konforlu ve temizdir. Güvenle bu otellerde konaklayabilirsiniz. Konaklayacağınız odaların konforlu olmasını isterseniz de Hotel Marina’yı tercih edebilirsiniz. Otelde Business Centre ve 24 saat servis hizmeti bulabilirsiniz.

Brazzaville’de yüksek standartlarda konaklamak isteyenler için en güzel otellerVignon Hôtel de la Frontière, Cristal Hotel, Kibozi Hotel, Hotel Murex, Bold Hotel, Leon Hotel Brazzaville, Hotel de la Paix Brazzaville, Silver Wings Hotel, Hotel Africa, Novo Otel, Résidence Saint-Jacques Brazzaville yer almaktadır.

Daha ortalama fiyatlarda konaklamayı tercih eden ziyaretçiler ise önerebileceğimiz oteller şu şekildedir: Résidence Hôtelière de Moungali Congo Brazzaville, Relax Hotel, Cristal Hotel, Majestic Hotel, Auberge Léo, Pacific Hotel, Hotel la Cle des Champs, Hotel de la Paix Brazzaville ve Novo oteldir. Bu otellerin fiyatı 250-500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Brazzaville sahip olduğu birçok tesis seçeneği ile yerli ve yabancı birçok turiste hizmet vermektedir. Şehir, belli dönemlerde çok fazla rağbet gördüğünden dolayı seyahat planınızı çok erkenden yapmanızı ve otel işlemlerinizi halletmenizi öneririz. Bu sayede konaklama konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki şehirdeki en iyi oteller çok önceden rezerve edilmektedir.

Brazzaville,güvenlik açısından pek sorun yaşamayacağınız turistik yerlerden birisi olsa da her ihtimale karşı yine de dikkatli olmakta fayda vardır. Genel suçluluk oranına bakıldığında Brazzaville, Avrupa ülkelerine kıyasla daha fazla suçluluk oranına sahiptir. Konaklayacağınız otelleri de bu yüzden iyi bir şekilde seçmenizde fayda vardır.