Tetovo Balkanlar’daki bir yemek cennetidir. Tetovo'nun Balkan yarımadasında popüler bir tat olan peynirli ve kıymalı hamur işi olan böreği ünlüdür. Bu börek peynirli turtaya benzeyen ancak daha fazla yağlı ve daha güçlü bir tadı olan bir börek çeşididir. Bazı restoranlar elmalı, ıspanaklı veya pizza şekilli gibi diğer börek çeşitlerini de servis eder.

Shopska salatası da Tetovo (Kalkandelen)’de bulunacak başka bir lezzetli, basit, sade bir yemektir. Doğranmış domates, salatalık, soğan, yağ, bir tutam tuz ve ev yapımı feta benzeri bir peynirin karışımından oluşur.

Balkan mutfağının kırmızı ete olan düşkünlüğünden dolayı vejetaryen seçenekler epeyce azdır. Bu bölgede yiyeceğiniz neredeyse tüm yemekler kıymalı ve oldukça yağlı olacaktır. Ancak son dönemlerde pek çok restoran konuklarına menülerinde vegan alternatifler de sunmaktadırlar. 

Tetovo’da yemek yiyebileceğiniz en iyi yerler arasında Carpe Diem, Bela Mia Restaurant, Punto Verde, Sharri, Driada, Restaurant Bakal, Dubrovnik Restaurant ve Emporium yer alır.