Google+

Arama formu

Dahab’a Ne Zaman Gidilir?

Dahab şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Amanita.Home güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Casa d'Or Dahab, SKYROCK, Octopus Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Sababa Hotel Dahab, Canyon apartments and rooms, Sunny Vacation Dahab gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Charlie House El Rayga, Deep Blue Divers Hostel Dahab, Charlie House Dahab tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Dahab aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Mısır’ın genelinde olduğu gibi, sıcak çöl iklimine sahip olan Dahab’da özellikle yaz ayları oldukça sıcak geçmektedir. Kimi zaman bu sıcaklık 40 dereceye yaklaşabiliyor. Kış aylarında gündüzler sıcak geçerken akşamları daha ılıman bir hava yaşanır. En düşük sıcaklık ortalama 10 derece olur.

Eğer Dahab’a kite sörf ya da rüzgâr sörfü için gidecekseniz en uygun dönem haziran-ekim arasıdır. Bu sporları yapmak için uygun rüzgâr mevcuttur. Eğer tercihiniz dalış ise mart-ekim arasındaki dönem en uygun zamandır. Dağ tırmanışları içinse yılın her dönemi uygundur. Eğer çölde dolaşmayı planlıyorsanız, tabii ki yaz ayları yanlış tercih olacaktır. Mart-haziran ayları arasında gitmeniz önerilir.

Dahab Turları