Newcastle Mutfağı

Newcastle’da bütçenize uygun pek çok restoran vardır. Özellikle Quayside veya Near Central Station bölgesinde bunlardan bolca bulabilirsiniz. Ayrıca paket olarak alıp götürebileceğiniz yemek servisi yapan “take-away” restoranlarda uygun fiyatlıdır. Kentte 8-15 Pound arası bir fiyatla karnınızı doyurabilirsiniz.

İngiliz mutfağının en meşhur yemeği Fish & Chips’tir. Ayrıca meşhur İngiliz Kahvaltı’sını denemelisiniz. Newcastle’da, Çin mahallesinde uzak doğu mutfağından seçenekler bulabilirsiniz.

Popüler restoranlar

Modern Tandoori: 174 High Street West, Wallsend adresindeki bu Hint restoranı alkol satışı yapmamaktadır. Fakat restoranda kendi içkinizi alarak götürmenize izin verilmektedir.

Blackfriar's Restaurant: Friars St, aresindeki bir 13. yüzyıl rahip okulunun yerine kurulmuş olan bu restoranda tamamen yerel olarak yetiştirilen ürünlerden yapılan yemekler servis edilmektedir.

Six: Baltic Mill, Gateshead Quays, adresindeki restoran Quayside manzarası ve şarap menüsü ile ünlüdür.

Bahşiş

Newcastle restoranlarında eğer siz vermezseniz ya da hesaba eklenmemişse, bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Ama tabii ki hesabın yüzde 10’unu bahşiş olarak bırakırsanız mutlu olacaklardır.