Google+

Tromso Gece Hayatı

54716 Oca 2016Lokasyon Detay

Tromso Gece Hayatı
tripadvisor.com

Tromso’nun gece hayatı oldukça renklidir. Norveç’in geneline göre hareketli bir gece hayatınsa sahip olan Tromso bunu özellikle genç nüfusun ve öğrencilerin fazla olmasına borçludur. İnsanlar haftaiçi günlerde genellikle kafelerde zaman geçirirken, haftasonları dans pistleri, gece kulüpleri ve barları tercih etmektedir. Bunda haftaiçi günlerinin çalışma günleri olmasının payı büyüktür.

Tromso’nun yerel halkı alkol tüketiminde özellikle biraya düşkünlükleriyle bilinmektedir. Hatta aralarında duygusal bir bağ bile var denebilir. Genellikle “Bayer” denilen siyah bira ve “Pilsen” biraları tercih edilmektedir. Bunun yanında “konyak” içkisinin kişi başına en çok tüketildiği şehir unvanına da sahip olan Tromso’da, 20 yaş altındaki bireyler bile yoğun bir şekilde konyağı tercih etmektedir. 

Tromso’da yaşlı ve genç birey ayrımı çok keskin değildir. Bir mekanda birbirleriyle kaynaşmış genç ve yaşlı insanları rahatlıkla görebilirsiniz. İyi bir vakit geçirmek için Tromso’nun en özgün yerlerinden biri olan “Olhallen” tercih edilebilir. Fiyatlar ise genellikle normaldir.

Popüler Mekânlar

Tromso ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-