Tromso Gece Hayatı 

Tromso tüm Norveç’te hareketli gece hayatıyla bilinir. Kent sakinleri hafta boyunca kafelerde takılırlar ve hafta sonlarında ise neredeyse her dans pisti doludur. Tromso’daki insanların biralarıyla duygusal bir ilişkisi olduğunu söyleyebiliriz. Mack Brewery tarafından 1928 yılında açılan Olhallen Beer Hall özgün bir gece hayatı sunmaktadır. Günümüzde hala kapitalizmin güçlü aktörlerine direnen bu tarihi mekânda yerli halkla tanışabilir, birbirinden lezzetli biraları tadabilirsiniz. Nerstranda alışveriş merkezinin yanındaki bir mahzende yer alan Bastard Bar her hafta bir ya da iki canlı konser sunan hareketli mekanlardan biridir. En yoğun günü salı olan bu mekânda futbol maçları da izleyebilirsiniz. Burada yerel ve uluslararası biraları denerken hardallı sosislerden yiyebilirsiniz.

Victoria Fun Pub ise futbol tutkunları için harika bir seçenektir. Bilardo masasına da sahip olan bu mekânda ateşli taraftarlarla futbol maçı seyrederek eğlenebilirsiniz. Tromso Jernbanestasjon demir yolu temalı dekoruyla dikkat çeken yerlerdendir. Tromso’ya gelen herhangi bir tren yolu bulunmazken böyle bir konseptin varlığı herkes tarafından ilgiyle karşılanmıştır. Tromso’da hafta sonları her mekânı tıka basa dolu görebilirsiniz. Ancak sıkıcı pazartesi günlerinde birkaç insan görmek istiyorsanız tercihinizi kafelerden yana kullanmalısınız.

Sjogata’da bulunan Compagniet önde gelen gece kulüplerinden biridir. Büyük kalabalıklar ile birlikte doyasıya eğlenebileceğiniz bu popüler mekânda genellikle 1980’ler müzikleri çalınmaktadır. Storgata’daki Scandic Grand Hotel’de yer alan Gründer By Night, daha olgun kitlelere hitap eden tarzı ve manzaralı terasıyla dikkat çeken bir diğer gece kulübüdür.

Şehrin en gürültülü ve en çılgın ortamına sahip olan Bla Rock Cafe birçok tematik geceye ev sahipliği yapar. Neredeyse 50’den fazla biraya sahip olan bu mekânda bazen canlı müzik grupları sahne alırken hafta sonları da DJ performansları sahnelenmektedir. Rock müziklerin çalındığı mekânda pazartesi günleri tüm gün boyunca happy hour kampanyaları uygulanmaktadır.

Geniş bir sahil terasına sahip olan Skarven, kaliteli yemekler eşliğinde daha sakin bir gece hayatı isteyenler için harika bir seçenektir. Hoş atmosferi sayesinde genel bir Norveç deneyimine sahip olabileceğiniz bu mekânda yine de eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Verdensteatret, Norveç’in en eski film evidir. Hem sinemaseverleri hem de harika bir kafe arayışında olanları tatmin edecek bir yerdir. Bu bar hafta sonu DJ performansları ve ücretsiz wi-fi hizmetleri vermektedir. Kuzey Denizi’nin dinamik fiyort manzaraları eşliğinde hareketli partilere katılabileceğiniz Tromso’da yoğun öğrenci nüfusu sayesinde keyifli bir gece hayatı geçirmek işten bile değil. Yaz kış 24 saat boyunca partilerin sürdüğü kentte, kış aylarında karanlık atmosferi sayesinde kaliteli geceler geçirebilirsiniz. Güneşin asla batmadığı yaz aylarında ise gece ve gündüz ayrımı yapmadan dilediğinizce eğlenebilirsiniz. Ziyaretçilerine Kuzey ışıkları altında fantastik bir gece hayatı vaat eden Kuzey’in Paris’i Tromso’nun yerel barlarında hem bölge halkıyla samimi ilişkiler kurabilir hem de lezzetli Norveç biralarını deneyebilirsiniz.