Google+

Arama formu

Varşova Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Varşova Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Varşova şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Between Us Bed and Breakfast, Apartament Dymińska, Apple Inn güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Luxury Apartments Mondrian Old Town IV, Luxury Apartments MONDRIAN Market Square II, Luxury Apartments Mondrian Castle Square. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartament Wiejska 9, P&O Apartments Ursynów, DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Metro Centrum Guest Rooms, Hostel Fabryka, Studio Rental Central Warsaw tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Varşova aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

2004 yılında Avrupa Birliği’ne katılan Polonya başkenti Varşova; tarih, sanat ve kültür kentidir.  Birçok gezilmesi görülmesi gereken yapı ve mekana ev sahipliği yapan şehir, Polonya’nın en turistik şehirlerindendir.

İkinci Dünya Savaşı’nda büyük hasara uğrayan şehir, şimdi o üzüntüsünü ve aldığı zararı göstermemekte; sonrasında eskisine uygun düzenlenen yapısıyla kenti eski görünümde fakat yeni yapılarıyla ayakta tutmaktadır.

Varşova yalnızca Polonya’nın değil Avrupa’nın tarihi ve kültürel olarak en önemli şehirlerindendir. Stare Miasto adında Eski şehir bölgesi şehrin en turistik meydanıdır ve buradaki birkaç yapı UNESCO  Dünya Mürası Listesi'nde olup koruma atındadır.

Ülke Avrupa Birliğine girmiş fakat para birimi olarak henüz Euro kullanmaya başlamadığından başkent Varşova ve diğer turistik şehirleriyle ekonomik olarak da gezilmeye en uygun Avrupa ülkelerindendir.

Tanıtıcı video:

 

Varşova Turları