Irkutsk Gece Hayatı  

irkutsk--2916144-4.jpg

Irkutsk gece hayatı,Moskova ve St. Petersburg gibi Rusya’nın büyük kentleriyle kıyaslandığında daha sönük bir gece hayatına sahiptir. Ancak bu sizi karamsarlığa itmesin çünkü bu Sibirya şehri her kesime hitap eden birçok gece kulübüne, bara ve pub’a ev sahipliği yapıyor. Tek bir yerde beş farklı eğlenceye sahip olmak istiyorsanız Stratosphere tam size göre. Burada bir bowling merkezi, İtalyan mutfağına sahip bir restoran, casino, disko ve bar bulunuyor.

Düzenli bir şekilde tematik partilere ev sahipliği yapan Stratosphere güzel müzikli bir bara sahiptir. Şehir merkezindeki bu mekân rahatlamak için ideal bir yerdir. Şehirdeki en iyi bowling merkezlerinden birine ev sahipliği yapan Stratosphere en iyi bowling oyuncularına ödül vermektedir. 12.00 ve 04.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Megapolis Irkutsk’taki en büyük eğlence merkezidir. Müthiş bir club atmosferine sahip olan Megapolis, 700-1.000 kişiye kadar kapasitesi olan üç dans pistine, özel bir chill-out salonuna ve zengin kokteyl seçenekleri sunan beş adet bara sahiptir. Kulübün en dikkat çeken özelliklerinden biri yaz aylarında kulüp binasının çatısında bulunan açık hava dans pistidir. Düzenli olarak konserler ve gösterilere sahne olan Megapolis, otoparka ve son teknoloji ekipmanlara sahiptir.

Düzenli kulüp partileri düzenleyen Shambala, Avrupa dans müzikleri çalan 350 kişilik kapasiteli bir gece kulübüdür. Avrupa ve Japon mutfağına ait yemeklere sahip restoranıyla kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Cuma ve cumartesi günleri kulübün sponsorlarının ödüller ve hediyeler dağıttığı tematik partilerin zamanıdır. Shambala 06.00’a kadar açıktır.

Object 01 Irkutsk’taki en çok ziyaret edilen kulüplerden biridir. Tuğla duvarlara ve rahat bir ambiyansa sahip olan mekan itfaiye istasyonu dizaynına sahiptir. Pop ve elektronik müziğin yaygın olarak çalındığı mekanın iki adet dans pisti bulunuyor. 500-600 kişiye kadar kapasitesi olan Object 01’de düzenli olarak tematik partileri görebilirsiniz. Barda iki yüzden fazla içecek servis edilmektedir. Çarşambadan pazara, 20.00-06.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Uygun konumuyla bilinen Fortuna, Irkutsk’un en meşhur gece kulüplerinden bir diğeridir. 3 adet bara, dans pistine ve toplu gruplara hitap eden oturma alanlarına sahip olan mekânda video duvarlar dikkat çekiyor. Yerel DJ’ler tarafından düzenlenen özel partileri haftanın her gününde bulabilirsiniz. Kulüp, 2001’den beri Irkutsk’taki gençler arasında popüler yerlerden biridir ve bin kişiyi ağırlayacak kadar büyüktür.

Gagarina Bulvarı’nda yer alan Akula şehrin önemli eğlence merkezlerindendir. 24 saat açık bir bowling merkezi, gece kulübü, bistro, partiler ve dans şovlarını burada bulabilirsiniz. Modern çehresiyle dikkat çeken mekân özellikle çocuklu aileler için ideal yerlerdendir. 18 yaşından küçüklerin dans pistine alınmadığını belirtmekte fayda var.

Eğer ev yapımı biralar eşliğinde daha sakin bir samimi sohbet ortamı arıyorsanız Pub Dekabrist’i tercih edebilirsiniz.