Google+

Arama formu

Novgorod Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Novgorod Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Novgorod şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Homestay Prusskaya, Room on Prospekt Mira güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartments Rakhmaninov, Апартаменты Завокзальная, River sketches. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Старый город, Apartment on Cherniakhovskogo 38, Apartment Olovyanka gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Guest House Beryoza, Yaroslav Hostel, Sleep & Go Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Novgorod aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Rusya’nın batısında St Petersburg ve Moskova’yı birbirine bağlayan ana yol üzerinde yer alan bir şehirdir Novgorod. St Petersburg’a 108, Moskova’ya ise 530 kilometre uzaklıktadır. Veliky Novgorod, Büyük Novgorod ya da Novgorod Veliky olarak da adlandırılır.

Rusya’nın en önemli tarihi şehirlerinden biri olan Novgorod, 1992 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Sit Alanı olarak kabul edilmiştir. Sadece tarihi öğeleri değil, şehrin içinden geçen Volkhov Nehri ile de doğal güzellikler sunan bir destinasyondur.

14. yüzyılda Novgorod Cumhuriyeti’nin başkenti olan Novgorod, o dönemde Avrupa’nın en büyük şehriydi. Şimdilerdeyse Ortaçağ’dan kalma anıtları, katedrali ve ülkenin en eski sarayı olan, yerel dilde “Detinets” olarak adlandırılan Novgorod Kremlin ile turistlerin ilgisini çeken bir şehirdir.

218,717 kişinin yaşadığı bu küçük şehirde herkes kültürüne çok bağlıdır. Bu sebeple yılın her döneminde bunu yansıtan kültürel etkinlikler yapılmaktadır. Bu bağlılığı sokaklardaki alışveriş stantları ve mağazalardaki ürünlerde de hissetmek mümkündür.

Novgorod’da bozkır iklimi hâkimdir. Kışlar oldukça soğuk, hatta dondurucu geçer. Yazlar ise sıcaklık değeri yüksektir. Kışın ortalama sıcaklık -5 ila -10 derecedir. Yazın bu durum 20-27 derece arasında seyreder. Bu sebeple şehre gitmek için en uygun dönem haziran-ağustos ayları arasıdır.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=caVhdoXXbVk


Novgorod Turları