Santiago’da Nerede Kalınır?

holiday-complex-461633_960_720.jpg

Santiago, Şili’nin en popüler turistik mekânlarından birisidir. Hem turistik hem de eğlence amaçlı dünyanın birçok yerinden ziyaretçiye kapılarını açan Santiago, sizlere birçok konaklama alternatifi sunmaktadır. Santiago’da her bütçeye uygun konaklama seçeneği bulmak mümkündür.

Santiago’da nerede kalınır diye düşünenlere öncelikle turistik bölgeler hakkında bilgi vermek isteriz. Santiago toplamda 5 bölgeden oluşmaktadır. Bu bölgeler: Providencia, Las Condes, Bellas Artes, Bellavista ve El Bosque’u bölgeleridir. Bu bölgelerin çoğu turistik açıdan büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda bu bölgeler ulaşıma da oldukça elverişlidir.

Santiago’da en kalabalık konaklamamekânı Providencia bölgesidir. Tarihî evleri ile ünlü olan bu bölge, birçok farklı konaklama seçeneğini de içerisinde barındırmaktadır. Bu bölgede yer alan Ladera Hotel konaklayabileceğiniz en iyi oteller arasında yer almaktadır. Geceliği 120-200 euro arasında değişen bu otelde birçok farklı hizmet sizler için sunulmaktadır. Daha ortalama seçeneklerde konaklamak isteyenler ise Hotel Diego de Velazquez otelini tercih edebilirler. Bu otelin gecelik fiyatı ise 75-160 euro arasındadır. Dileyenler Bellavista bölgesinde de konaklayabilirler. Burada kalabileceğiniz en iyi oteller arasında The AubreyButik Otel ve Hotel Loreto bulunmaktadır. Bölgenin en önemli otelleri arasında yer alan bu oteller, havalimanından sizleri shuttle ile almakta ve sauna, teras ve bisiklet gibi hizmetlere ulaşmanızı da sağlamaktadır.

Yüksek standartlarda konaklamak isteyenler için en güzel Santiago otelleri arasında Hotel Fundador,Grand Hyatt Santiago, Meridiano Sur, Petit Hotel, The Ritz-Carlton, Santiago Marriott Hotel, W Santiago, Sheraton Convention Center and ResortOtel bulunmaktadır.

Daha ortalama fiyatlarda konaklamayı tercih eden ziyaretçiler ise önerebileceğimiz oteller şu şekildedir: Furchi E.I.R.L -Furnished Apartments, Casa Bonita Bed&Breakfast, Inmoba Apartments & Suites, Meridiano Sur, Petit Hotel, MG Apartments, NH Ciudad de SantiagoOtel.

Santiago’da daha ucuza konaklamak isteyenler ise Aji Hostel, Andes Hostel & Apartments, Andes Property, Hostal Romandia, Footsteps Backpackers, Atacama Hostel, Hostal del Barrio, Hostal de la Barra, casAltura Hostel, Castillo Surfista Hostel, Dominica Hostel, Hostel Bellavista, Hostal Providencia, Plaza de Armas Hostel, Pure Lounge,Residencia Tabita,Ventana Sur Hostel, Casa Moro, EcoHostel’de konaklayabilirler.

Santiago sahip olduğu birçok tesis seçeneği ile yerli ve yabancı birçok turiste hizmet vermektedir fakat otel fiyatları hem yüksek hem de çok fazla rağbet gördüğünden dolayı seyahat planınızı çok erkenden yapmanızı ve otel işlemlerinizi gerçekleştirmenizi öneririz. Bu sayede seyahatinizdeki en önemli noktayı hallederek gezinizin doyasıya keyfini çıkarabilirsiniz.

Santiago diğer Güney Amerika şehirlerine göre nispeten daha güvenli bir şehirdir. Gece geç saatlere kadar şehrin canlı sokaklarında eğlenebilir ve şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Santiago güvenlik açısından pek sorun yaşamayacağınız turistik yerlerden birisi olsa da her ihtimale karşı yine de dikkatli olmakta fayda vardır. Genel suçluluk oranına bakıldığında Santiago Avrupa ülkelerine kıyasla daha fazla suçluluk oranına sahiptir.