Belgrad'da Alışveriş

1


Türkiye’den çokta farklı alışveriş seçeneklerinin olmadığı bu şehirde hatıra olarak bir şeyler almak istiyorsanız Aleksandra Bulvarı’na gitmenizi öneririz. Burada pek çok ünlü markanın mağaza ve butikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda yerel ürünleri bulabileceğiniz bu caddeden hediyelik eşya da alabilirsiniz. Yine Terazije Caddesi’nde de Aleksandra Bulvarı’ndakine benzer mağazalar bulunmaktadır. Knez Mihailova ise İstanbul’un İstiklal Caddesi gibi hem alışveriş yapabileceğiniz hem de oturup yemeğinizi yiyebileceğiniz ya da kahve içebileceğiniz bir yerdir. Şehrin en önemli alışveriş merkezleri ise: Sava Center ve City Passage’dır. 

Belgrad’ın tüm butikleri arasında şüphesiz en iyisi Supermarket içinde bulunan aralarında Acne, Melissa, Cutler and Gross, Marc by Marc Jacobs, Lomography, S’NOB, Converse ve dünya çapında ünlü sayısız markanın bulunduğu ürünlerdir. Akşam saatleri için sushi servisi; sabah kahvaltısına omlet ve bagel satışı mevcut. Ayrıca vintage tutkunları için birbirinden güzel modası geçmeyen ürünlerin bulunduğu bir de bölüm var. Belgrad’ın uygun fiyatlarının bu mağazada da geçerli olmadığı, daha Avrupa standartlarına yakın olduğunu belirtmekte fayda var.

Šlic adındaki yerli tasarımcıların tasarladığı kıyafetler de Belgrad’da alışveriş listenize eklenecek yerler arasında. Fermuar anlamına gelen dükkanda her şey birkaç örnek olarak tasarlandığı için hoşuna giden şeylerin bedeninize uygun olanı yoksa diktirmek zorunda kalabilirsiniz.
Şehirde vintage ürünler satan bir çok mağaza bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü Kapetan Minisa’daki Jane Doe Vintage Shop’tur.