Riyad’da Nerede Kalınır?

the-hotel.jpg

Riyad'ın ekonomik konaklama yerlerinin çoğu el-Batha'dadır. Check-in öncesinde, oda durumunu ve tüm ekipmanların düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz önerilir.

Al Jazeera Hotel: Al Bathaa Caddesi üzerinde bulunan ve hem tek hem de çift kişilik odaları 60-120 riyal arasında olan uygun fiyatlı oteldir. Bu otelin arkasında çok katlı binalar, alışveriş merkezi ve otopark bulunmaktadır. (Not: Park ücretini önceden ödeyin ve istediğiniz sayıda gün için makbuz alın, aksi halde 50 riyal para cezası olabilir. Park ücreti makbuzunu son güne kadar güvende saklayın çünkü parktan çıktığınızda göstermeniz gerekir.)

Al Batraa: Al-Dai'ri Çevre Yolu üzerinde bulunmaktadır. Al-Kuds bölgesinde mobilyalı, temiz daire arıyorsanız bu otel istediğinizi karşılar niteliktedir.

Almuthana: Modern ve şık olan bu otel, eşdeğerlerine kıyasla makul bir fiyata dört yıldızlı kalite sunmaktadır ancak hizmet anlamında lüks beklentileriniz varsa beklentinizi karşılayamayabilir. Kablosuz internet, küçük kapalı havuz ve sadece akşamları açık olan sınırlı spor salonu mevcuttur. Açık büfe kahvaltı için Asma Kafe bulunmaktadır. Yemek ve oda durumuna göre fiyatlar 120 riyalden 500 riyale kadar değişir.

Al Faisaliah Hotel: Toplantılar, konferanslar, düğünler ve etkinlikler için olanaklar sunan lüks bir oteldir. Ayrıca turistlerin yanı sıra iş seyahati için de konaklama, restoran ve tatil paketleri sunmaktadır. Ortalama fiyatı 1.400 riyaldir.

Al Khozama: Burası bir zamanlar Riyad'ın en iyi otellerinden birisiydi, ama şimdi biraz popülerliği düşmekte. Biraz sıkışık ama temiz odaları ve El Faisaliah’ın hemen yanındaki konumu mükemmeldir. Otel tarafından yalnızca sağdaki havuz açıktır. Otel konukları için mükemmel bir spor salonu, büyük bir kapalı yüzme havuzu ve sauna hizmeti vermektedir. Ortalama otel fiyatı 800 riyal kadardır.

Four Seasons Riyad: 302 metrelik Krallık Kulesi'nde kalmak size farklı bir deneyim sunacaktır. Ayrıca bu havalı mekan ile Four Seasons kalitesi bir araya geldiğinde konfor için lüks bir otelden tüm beklentilerinizi karşılayacaksınızdır. Gecelik konaklama 1.400 riyalden başlar ve tercih edeceğiniz lükse göre bu fiyat kendini ikiye katlar hale gelebilir.

Holiday Inn Al-Qasr: Eski Howard Johnson Olaya Palace, yenilenmiş ve 2007 yılında yeniden açılmıştır. Modern tasarımı, özenli odaları, merkezi konumu, temel spor salonu, internet hizmeti ve lezzetli menüsüyle tercih etmek isteyebileceğiniz bu otel için oda fiyatları ortalama 500 riyalden başlar.