Tanca Mutfağı

Morocco-to-go-1.jpg

Fas denilince akla ilk gelen geleneksel yemek olan kuskus (seksu), mutlaka denenmeli. İrmik unundan yapılan kuskus, üzerine bolca sebze ve et konularak servis edilir. Tajines ise denemeniz gereken diğer bir geleneksel kuzu eti yemeğidir. Türlü sebze ile farklı şekillerde hazırlanan tajines güveçte pişer. Geleneksel yemeklerinden harira bir çorba olarak sık tüketilen bir başlangıç, Ramazan ayı için ideal bir yemektir. Brouchettes geleneksel bir kebap ve pastilla ise güvercin etinden yapılan diğer bir geleneksel yemektir.

Popüler restoranlar

Café Hafa: gizli bir konumda olan bu cafe inanılmaz Tanca sahili manzarasıyla ilgi çekici bir yer. Rolling Stones ve The Beatles gibi grupların bu cafeyi ziyaret ettiklerini unutmayın. Fiyatı pahalı olmamakla birlikte nane çayıyla da ünlüdür.

Café A L’anglaise: Geleneksel yemekleri tadabileceğiniz, pahalı olmayan ve yerli Fas artistlerinin eserleriyle süslenmiş estetik bir mekan. Kuskus ve tavuktagine yemeklerini burada rahatlıkla tadabilirsiniz. Sahibinin müşterileriyle özel ilgilendiği hoş bir mekan olarak aklınızda kalsın.

La Saveur du Poisson:

Denizürünlerini ve geleneksel lezzetleri tüketebileceğiniz bu mekan, orta seviye bir fiyat ile güzel tadlar alabileceğiniz bir yerdir. Oldukça populer olan bu restoranın diğer adı Popeye’s, unutmayın...

Diğer restoranlar: La Fabrique, Restaurant O Saveur, Le Nabab, Anna & Paolo, Restaurant Rif Kebdani, Art et Gourmet, Le Cappuccino.

Bahşiş

Tanca restoranlarında eğer siz vermezseniz ya da hesaba eklenmemişse, bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Ama tabii ki hesabın %10’unu bahşiş olarak bırakırsanız mutlu olacaklardır.