Balıkesir’de Alışveriş

Balıkesir’den dönmeden kendiniz ve sevdikleriniz için alacağınız hatıra ve hediyelik ürünler şüphesiz yörenin doğal ürünleri olacaktır. Yoğurdu ile meşhur olan Manyas’tan bölgedeki ineklerden elde edilen sütle yapılan süt ürünlerini alınabilir. Aynı zamanda peynir alacaksanız vakumlatıp uzun bir süre saklayabilirsiniz. Oya Pazarı’na bile sahip olan Gönen’den iğne oyası alınabilir. Marmara’dan ise şarap almadan dönmeyin. Dursunbey’den değerli taşlardan yapılan takılar alabileceğiniz hediyelik eşya seçeneklerinin arasında. Halıları ve kilimleri ünlü olan Bigadiç ilçesindeki Yağcıbedir’den alışveriş yapmadan dönülmemesi gerekir Yağcıbedir halıları ve kilimleri dünyaca ünlüdür. Yöresel ürünlerin yanı sıra birçok ilçede büyük alışveriş merkezleri de bulunmaktadır. Bandırma’da Liman Alışveriş Merkezi, Altınoluk’ta Molida Alışveriş Merkezi bunlardan sadece ikisi.

Genel olarak her yerde zeytin ürünleri bulabileceğiniz Balıkesir’de zeytin,zeytinyağı ve zeytinli sabunlar tüm ilçe merkezlerinde satılıyor. Genellikle zeytinyağlı sabunlar turistlerin ilgisini çekmekle beraber hediyelik eşya olarak da götürülebilir. Höşmerimi ise tattıktan sonra eve de götürmek isteyeceksiniz. Ayvalık tostunu severseniz tostun yapıldığı özel ekmeğinden alıp evinizde de bu lezzeti yapabilirsiniz.

Eğer Ayvalık’a yolunuz düşerse Ayvalık Bit Pazarı’na uğrayıp, güzel parçalar bulabilirsiniz. Ayrıca buradan magnet ve kartpostallar da alabilirsiniz. Semt pazarı gezme şansınız olursa yöreye ait meyve ve otlardan, köylülerin yaptığı salça, zeytin, zeytinyağı gibi ürünleri alabilirsiniz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı