Bozburun’da Alışveriş

honey-1006972_960_720.jpg

Bozburun hem lezzetli hem doğal ürünleriyle öne çıkan tatil beldelerinden biridir. Bozburun’dan dönerken hem kendinize hem de sevdiklerinize yörede yetişen nane, kekik, adaçayı gibi otları hem taze hem de kurutulmuş olarak satın alabilirsiniz. Bozburun’un salı pazarı meşhurdur. Eğer seyahatiniz salı gününe denk geliyorsa mutlaka bu şirin pazara uğramanızı öneririz. Yörede yetişen taze sebze ve meyvelerin yanı sıra rengârenk baharatlar da alışveriş çantanıza eklemeniz gereken ürünler arasında yer alıyor.

Bozburun Datça kekiği balı az miktarda üretildiği için değerli bir baldır. Kekik çiçeklerinin özlerinden oluşan bu özel balın aroması da oldukça farklıdır. Adeta bir şifa deposu olan Bozburun Datça kekiği balını semt pazarından satın alabilirsiniz. Kekik balının yanı sıra çam balı da almanızı önerdiğimiz yöresel ürünlerden biridir. Dünyanın en iyi ve lezzetli bademleri arasında yer alan Datça bademi de gerek pazarlarda gerekse yol kenarlarında karşınıza çıkacaktır. Zeytinyağı ve yeşil zeytin kahvaltılarınıza lezzet katarken sabahları marketlerde satılan yuvarlak köy ekmeğinin de tadına doyum olmuyor.

Bozburun merkezde yer alan Okyanus Unlu Mamulleri’ne uğrarsanız acıbadem, tahinli çörek ve kıymalı böreklerini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Gıda alışverişinden sonra biraz da kıyafet ve takılara göz atmak isterseniz Artisan Olea’ya uğrayabilirsiniz. Burası el işi takıların yanı sıra denize giderken kullanabileceğiniz renkli peştamallar ve özel dokuma elbiselerle Bozburun’un en şık dükkanlarından biridir. Hem sağlıklı hem de dayanıklı olan buldan kumaşından dikilen elbiseler ve özel tasarım takılarla Nevin Butik Bozburun’da kaliteli alışverişin adresleri arasındadır. Her türlü zevke hitap eden rengarenk objeler ve ev süsleri ile birlikte kıyafet ve takıların satıldığı Peri Masalı’nda arkadaşlarınız için sayısız hediye seçeneği bulabilirsiniz.