Bozburun’daki Festivaller

593e5e0861361f2aec2398f9.jpg

Sakin bir sahil kasabası olan Bozburun ile birlikte Marmaris’te de birbirinden keyifli etkinlikler düzenlenmektedir. Eğer tatilinize denk gelirse siz de bu etkinliklere katılabilir, sevdiklerinizle ile birlikte eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Festival ve şenliklerin detaylı bilgilerini yazımızda okuyabilirsiniz.

Bozburun Kano Şenliği

2018 yılında 2.’si düzenlenen Bozburun Kano Şenliği Selimiye ve Söğüt mahallelerinden katılan öğrenci ve yetişkinlerle gerçekleştiriliyor. 12 Haziran’da düzenlenen etkinlik zorlu mücadelelere sahne olurken dereceye girmeyi başaranlara kupa ve madalya veriliyor.

Bozburun Gulet Festivali

Gulet yapımı ile ünlü olan Bozburun bu sayede yatçıların da uğrak noktası. Eğer siz de deniz tutkunuysanız her yıl ekim ayının sonunda gerçekleştirilen Gulet Festivali’nde her biri adeta sanat eseri olan Bozburun halkının guletlerini yakından inceleyebilirsiniz.

Marmaris Yat Festivali

Uluslararası Yat Kulübü tarafından her yıl mayıs ayında Marmaris’te düzenlenen Yat Festivali deniz tutkunlarını ağırlıyor. Yurt dışından da binlerce ziyaretçinin katıldığı festival bir hafta boyunca düzenlenen yarışmalar ve şovlarla şölen havasından geçiyor.

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali

Her yıl 6 - 9 Ekim tarihleri arasında Marmaris’te düzenlenen Uluslararası Kısa Film Festivali’nde yerli ve yabancı genç yönetmenler çalışmalarını binlerce seyirci ile buluşturma fırsatı buluyor. Dereceye kalan filmlere çeşitli ödüller verilerek sinemalarda ve kültür merkezlerinde gösterime sunuluyor.

Marmaris Kadın ve Sanat Festivali

12 yıldır Marmaris’te aralıksız olarak düzenlenen Kadın ve Sanat Festivali 8 - 28 Mart tarihleri arasında sanatçıların ve sanatseverlerin desteği ile gerçekleştiriliyor. Karma sergiler, konferanslar, paneller, okur yazar buluşmaları ve gösterilerle birlikte Kadın ve Sanat Festivali 60’tan fazla sanatçının katılımı ile 20 gün boyunca sürüyor.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.