Kaz Dağları’na Nasıl Gidilir?

Oksijen miktarı bakımından dünyanın en zengin bölgelerinden biri olarak gösterilen Kaz Dağları’na ulaşım için birden fazla seçeneğe sahipsiniz. İstanbul - Kaz Dağları arası 497 kilometredir ve özel aracınız ile yolculuk yaklaşık 7 saat sürer. İzmir - Kaz Dağları arasındaki mesafe 218 kilometredir ve yol ortalama 3 saattir. Ankara - Kaz Dağları arası 650 kilometre olmakla birlikte aracınızla yaklaşık 8 saatte bölgeye ulaşabilirsiniz. Balıkesir - Kaz Dağları arası ise 107 kilometredir ve yolculuk ortalama 1 saat 20 dakika sürer.

İstanbul’dan kendi aracınız ile Kaz Dağları’na gelmek isterseniz Yenikapı’dan feribota binerek 2 saatlik bir yolculuk sonrası Bandırma’ya ulaşabilir, buradan Susurluk, Balıkesir ve Edremit güzergâhını takip ederek Kaz Dağları’na gelebilirsiniz. İstanbul’dan Kaz Dağları’na otobüsle gitmek isterseniz Akçay’a bilet alarak ortalama 6 saatlik bir yolculuk sonrası Akçay otogarına ulaşabilir, buradan minibüsler ile on dakika içerisinde Zeytinli’ye gelebilirsiniz. Sizi bekleyen taksilere binerek Kaz Dağları’na çıkabilirsiniz.

Kaz Dağları’na daha hızlı ulaşmak isterseniz Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Haftanın her günü Ankara ve İstanbul’dan karşılıklı seferlerin düzenlendiği Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ortalama 1 saatlik uçuşla ulaşabilirsiniz. Havalimanı Kaz Dağları arası ortalama 45 kilometredir. Buradan araç kiralayarak ya da transfer hizmeti kullanarak 1 saatte Kaz Dağları’na gelebilirsiniz.