Kuşadası’nda Nerede Kalınır?

1

Kuşadası’nda herkese uygun farklı konaklama yerleri bulunmaktadır. İlçede her bütçeye ve beğeniye uygun butik otel ve pansiyonların yanı sıra çok sayıda olmasa da lüks bir tatil vadeden büyük oteller de yer almaktadır. Bölgede yer alan pek çok işletme oda kahvaltı şeklinde hizmet sunmaktadır. Ancak Kuşadası’nda her şey dâhil hizmet sunan oteller de mevcut. Kampseverler için de birçok alternatif yer almaktadır.

Kuşadası’nda konaklama yapılacak bölgeleri Kuşadası merkez, Kadınlar plajı çevresi ve Soğucak olarak ayırabiliriz. Kuşadası merkez, yerli ve yabancı ziyaretçilerin konaklama için en çok tercih ettiği bölgedir. Yaz mevsiminde gündüz denize girmek ve bölgede görülmesi gereken yerlere kolayca ulaşmak, gece de Kuşadası’nın eğlenceli gece hayatını yaşamak için merkezde konaklamak doğru tercih olabilir. Kuşadası merkezde lüks bir konaklama için en çok tercih edilen otellerin başında DoubleTree by Hilton Hotel Kuşadası geliyor. Kuşadası'nın merkezinde, yat limanının hemen karşısında bulunan DoubleTree by Hilton Kuşadası, Güvercinada manzarasına sahiptir. Merkez için tercih edilebilecek lüks konaklama alternatiflerinden bir diğeri de İlayda Avantgarde Hotel. İlayda Hotel Kuşadası’nın merkezinde; halk plajına, restoranlara, barlara ve önemli alışveriş ve eğlence mekânlarına yakınlığı nedeniyle tercih sebebi olabilir.Tamamen yenilenmiş olan ve modern mimarisiyle dikkat çeken İlayda Hotel Kuşadası tüm yıl boyunca misafirlerine hizmet sunuyor.

Kadınlar Plajı,Kuşadası'nın en çok bilinen yerlerinden biridir. Kadınlar Plajı, ziyaretçilerine pek çok konaklama alternatifi sunuyor. Temiz denizi ve uçsuz bucaksız kumsalı, kumsalın hemen arkasında yer alan sayısız restoran ve bar seçeneği Kadınlar Plajı’nı Kuşadası ziyaretçilerinin gözdesi haline getirmektedir. Kadınlar Plajı Kuşadası şehir merkezine de oldukça yakındır. Dolmuşla Kuşadası merkezden Kadınlar Plajı’na çok kısa bir süre içinde ulaşılabiliyor. Yürüyerek bu mesafesi 15 dakikada tamamlamak mümkün. Kadınlar Plajı’nda Türk mutfağından Uzakdoğu mutfağına hatta Hint yemeklerine kadar pek çok farklı tarzda hizmet veren restoran yer almaktadır.

Bu bölgede tercih edilebilecek en lüks otellerden biri LeBleu Hotel & Resort Kuşadası olabilir. Ultra her şey dâhil sistemiyle hizmet veren otel açık kapalı tenis kortları ve özel plaj imkânına sahip. Modern bir tatil köyü olan Le Bleu Hotel misafirleri için Türk hamamı, ortak kullanım alanlarında ücretsiz kablosuz internet ve açık havuz gibi birçok olanak sağlamaktadır.

Kadınlar Plajı’nda rezidans tipi konaklama tercihinde bulunan ziyaretçiler için de Ladies Beach Residence uygun bir tercih olabilir. Modern dekorasyonu ile dikkat çeken Ladies Beach Residence misafirlerine mutfaklı, klimalı ve ortak kullanım alanlarında internetin bulunduğu, 4 yıldızlı daireler ve şık bir restoran hizmeti sunmaktadır.

Kuşadası'na 9 km uzaklıkta yer alan Soğucak Köyü bu yakınlık avantajı ve doğal güzelliğiyle Kuşadası’na gelen ziyaretçilerin konaklamak için tercih ettiği bölgelerden biri haline gelmiştir. Hem Kuşadası'na yakın olmak hem de kalabalıktan uzakta sakin bir tatil geçirmek isteyenler için iyi bir alternatif olan Soğucak, Kuşadası’na tepeden bakan manzarası ve muhteşem doğasıyla ziyaretçilerini memnun etmektedir. Bu bölgede konaklamak için sahipleri tarafından kiralanan ve yamaçlarda yer alan yazlık evler tercih edilmektedir. Ancak bu bölgede yer alan birkaç tatil köyü de konaklama alternatifleri arasında yer almaktadır. Atlantique Holiday Club Resort bunlardan biridir. Soğucak merkeze 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde yer alan tatil köyü misafirlerine; açık havuz, özel plaj ve açık tenis kortu olanakları sunmaktadır. Atlantique Holiday Club Resort Kuşadası bünyesinde yer alan olanaklar arasında çocuk havuzu, güneşlenmek için güverte ve çocuk kulübü de yer almaktadır. Aileler için denetimli çocuk bakımı hizmeti ve aktiviteleri de bulunmaktadır.