Google+

Arama formu

Ölüdeniz’e Nasıl Gidilir?

Ölüdeniz’e Nasıl Gidilir?

Ölüdeniz şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Mandarin Ve Mango Boutique Hotel, Beyaz Yunus Otel, Ölüdeniz Loft Exclusive. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Gold Lion Hotel, Golden Gate Boutique Hotel Ölüdeniz, Otel Manzara. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Karbel Hotel Ölüdeniz, White Otel Ölüdeniz, Golden Z Exclusive Hotel tesislerini incelebilirsiniz.

Ölüdeniz otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Ölüdeniz otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Ülkemizin en popüler tatil beldelerinin başında gelen Ölüdeniz’e kara yolu ve hava yolu ile ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul’a 810 kilometre uzaklıkta bulunan Ölüdeniz’e özel aracınız ile yaklaşık 11 saat 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Ankara-Ölüdeniz arasındaki mesafe 630 kilometre olmakla birlikte özel araçla yolculuk 9 saate yakın sürer. İzmir’e 347 kilometre uzaklıkta bulunan Ölüdeniz’e aracınızla 5 saatte ulaşabilirsiniz. Antalya-Ölüdeniz arası 205 kilometredir ve araba ile yolculuk ortalama 3 saat sürer. Muğla-Ölüdeniz arası 130 kilometre, Marmaris-Ölüdeniz arası ise 135 kilometredir. Her iki yerden de Ölüdeniz’e aracınız ile yaklaşık 2 saatte gelebilirsiniz. Ölüdeniz’in İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere uzak olması nedeniyle araç kullanmak istemeyenler şehirlerarası otobüs firmaları ile beldeye kolayca gelebilirler. Ülkemizin birçok şehrinden Fethiye’ye her gün karşılıklı otobüs seferleri düzenlenmektedir. Merkezde bulunan Fethiye Otogarı’ndan Ölüdeniz’e düzenli dolmuş seferleri yapılmaktadır. Fethiye-Ölüdeniz arası 14 kilometredir, yemyeşil ormanlar arasında yolculuk yaparak Ölüdeniz’e ortalama 30 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ölüdeniz’e hızlı ve kolay ulaşım için havayolunu tercih edebilirsiniz. Ölüdeniz’e 55 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman Havalimanı’na İstanbul ve Ankara’dan direkt uçak seferleri düzenlenmektedir. Ortalama 1,5 saatte Dalaman’a ulaştıktan sonra Havaş veya hava yolu şirketlerinin servisleriyle Fethiye’ye ulaşım sağlayabileceğiniz gibi araç kiralayabilir, transfer hizmeti ayarlayarak zahmetsiz bir şekilde beldeye varabilirsiniz.


Ölüdeniz Turları