Google+

Arama formu

Şile Mutfağı

Şile Mutfağı

Şile şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Violet Park Otel, Doğa Club, Kumsal Butik Otel Şile. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Dikçatı Pansiyon Şile, Şeref Hotel Şile, Tilbe Otel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız The Sıgn Şile Hotel Spa ( Ex Şile Gardens Hotel Spa), Şile Resort, Violet Park Otel tesislerini incelebilirsiniz.

Şile otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Şile otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Şile eşsiz doğasının hem sebze-meyve yetişmesine el vermesi hem de Karadeniz kıyısında olması sayesinde sahip olduğu balık çeşitleriyle özel bir mutfağa sahip. Yerel mutfaklar sebze yemeği ağırlıklı olup genellikle balık restoranlarıyla karşılaşılmakta. Tabi ki dünya mutfağına ait yemekler yapan restoranlarda bulunmakta.

Popüler restoranlar

Deniz Restaurant: İsminden de anlaşılacağı üzere harika bir deniz manzarasına sahip bu mekan lezzetli balıklarını yiyebileceğiniz ve yanında rakınızı içebileceğiniz, Şile’nin en çok tercih edilen mekanlarından.

İskorpit Restoran: Yine çok güzel bir deniz manzarası ve lezzetli balıklarıyla hizmet veren bir mekân ancak belediyeye ait bir tesis olduğu için alkol bulunmuyor. Fiyatlar oldukça makul oluyor haliyle.

Tadım Gözleme Evi: Gözlemeleri ve Boşnak Mantısıyla meşhur bu mekânın ancak sipariş üzerine yaptığı Boşnak Böreğinin Vedat Milor tarafından tavsiye edildiğini unutmayalım.

Diğer restoranlar: Vira Restaurant, Lavanda Restaurant, Papatya Kır Bahçesi.


Şile Turları