Simi Adası İçi Ulaşım

Simi Adası’nda ulaşım otobüsler, minibüsler, taksiler ve deniz taksiler ile sağlanmaktadır. Bunların yanında adada otomobil, motorsiklet ve küçük botlardan kiralamak da mümkün. Toplu taşımanın çok gelişmiş olduğu söylenemese de ada oldukça küçük olduğundan dolayı toplu taşımaya çok ihtiyaç duymadan, yürüyerek istediğiniz yere ulaşmanız mümkün olacaktır. Yeşil ve mavinin en güzel halini görebileceğiniz Simi patikaları yürüyüşler için oldukça idealdir.

Adanın limanı Gialos’tan yarım saatte bir Chorio bölgesine ve Pedi Koyu’na otobüsler kalkmaktadır. Bu otobüsler gece 11.00’e kadar devam eder. Ayrıca günde iki defa Panomitis bölgesine giden minibüsler de bulunur. Limandan kalkan deniz-taksiler ile adanın Agia Marina, Agia Nikolaos, Nanou ve Marathounda gibi en popüler plajlarına ulaşım sağlamak da mümkündür. Karadan ulaşım sağlanamayan plajlara da deniz taksiler veya günlük düzenlenen turlar ile ulaşabilirsiniz.

Bunların yanında adada taksiler ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksilere çok nadir ihtiyaç duyulsa da konaklayacağınız yer liman çevresinde değil de adanın tepe bölgelerinde ise bavullarınız ile otelinize gitmeniz için en uygun seçenek taksiler olacaktır. Çevredeki plajlara ise adanın merkezinden 5-6 Euro civarı ücretler karşılığında ulaşmak mümkündür.

Adanın bakir koylarını ve el değmemiş yamaçlarını keşfetmek içinse araba veya küçük botlardan kiralamak en iyi seçenek olacaktır.