Google+

Arama formu

Dünyaca Ünlü Festivaller ve Karnavallar

Dünyaca Ünlü Festivaller ve Karnavallar

Her yıl yapılan, dünyanın gözünün çevrildiği  festivaller ve karnavallar vardır. Rengarenk, müzikli, danslı ve eğlenceli olan bu ortamları seviyorsanız, katılmak da istiyorsanız bu listeye göz atmadan karar vermeyin!
1.Rio de Janeiro Karnavalı, Brezilya
Neredeyse 7’den 70’e herkesin bildiği Rio de Janeiro Karnavalı her daim müzikle dolup taşmış, dansları ve kostümleriyle akıllarda kalmıştır. Dans, müzik, eğlenen insanlar ve tropikal iklim benim işim diyorsanız adresiniz belli.

Fotoğraf: wallpaperwonder.com

Dünyaca Ünlü Festivaller ve Karnavallar

2.Octoberfest, Münih – Almanya (Eylülün son haftası, Ekimin ilk haftası)
Dünyanın pek çok yerinde benzerleri veya çocukları diyebileceğimiz nitelikte festivaller olsa da en büyük ve orjinal bira festivali şüphesiz ki Octoberfest’tir. 2013 yılında festival boyunca $96.178.688 değerinde bira servis edildiğini hatırlatmakta fayda var.

Fotoğraf: www.dmarge.com

Dünyaca Ünlü Festivaller ve Karnavallar

3.Kar Festivali, Harbin – Çin (5 Ocak – 5 Şubat)
Özellikle çocuklar ve beyaz mevsimi sevenler için Çin’in kar festivali olmazsa olmazlardandır. Dünyanın sayılı kar festivallerinden biri olan bu etkinlikte buz ve kardan yapılmış dev binalar, heykeller ve pek çok şey bulunuyor. Eğer ılıman bölgelerde yaşıyorsanız ve karla pek haşır neşir değilseniz burası unutamayacağınız bir başlangıç olabilir.

Fotoğraf: www.aljazeera.com