Google+

Arama formu

Hangi Ülke Nasıl Kahvaltı Eder?

Günün başlangıcı ve genellikle insanları neşelendiren anlar, yani kahvaltılar. Fakat her ülkenin her yörenin güne başlama seromonisi oldukça farklı, başka ülkelerin kahvaltı sofralarına buyurun o halde. Eğer Peru’da bir masada kahvaltınız için bekliyorsanız önünüze bu tarz bir şey gelebilir. Deniz ürünleri ve yanında narenciye içecekleriyle sunulan kahvaltıya acı biber ve pek çok baharat eşlik ediyor.
Peru’nın deniz ürünlerinden sonra Portekiz kahvaltısı belki biraz daha normal gelebilir. Portekizliler genel olarak kahvaltı kültürüne pek sahip değiller, konaklama yerlerinde dahi bazen kahvaltı bulamayabilirsiniz, burada kahvaltının kelime anlamı dışarıdan alınan envai çeşit sıcak çörek ve yanında koca bir fincan kahve.
Kahvaltılar da ülkelerin coğrafi konumuna, ekonomik durumuna ve sosyal yapısına göre şekilleniyorlar. Yiyecek türlerine ve çeşitliliğine bakıp bir doğru tahminlerde bulabilirsiniz. Yandaki güzel kahvaltı tabağı İngiltere’ye ait. Klasik bir İngiliz kahvaltısı fasülye, sosis, domuz pastırması, mantar, kızarmış ekmek, yumurta, bir fincan kahve, meyve suyu ve isteğe bağlı olarak siyah puding eşliğinde yapılıyor.
Onur Kutlu Gago kullanıcısının resmi
Onur Kutlu Gago
Çar, 11/12/2014 - 23:00
Bu ülkelere ilave olarak, biz de gezip gördüğümüz ülkelerden derlediğimiz "Kahvaltısı Türklerden Daha İddialı 4 Millet" yazımızda Yunan, İran ve Mısır kahvaltılarını ele almıştık: http://www.tale.company/blog/2014/11/3/kahvaltisi-turklerden-daha-iddiali-4-millet