Google+

Arama formu

Nepal'de Görülmesi Gereken Yerler

Nepal'de Görülmesi Gereken Yerler

Ülkemizden giden turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden olmasa da Nepal gerek Everest’te tırmanış veya kayak yapmak isteyenlerin gerekse Buda’nın doğum yerini ziyaret etmek isteyenlerin asla yalnız bırakmadığı bir ülke. Dünyanın en çeşitli coğrafik özelliklerine sahip ülkelerden olan Nepal’de kültür de coğrafya kadar çeşitli.

Fotoğraf: http://media2.s-nbcnews.com/i/MSNBC/Components/Video/__NEW/f_ots_drone_q...

1 – Lumbini
1 – Lumbini

Birçok Budist’in oluşturduğu kalabalıkları her gün Lumbini’de hac yaparken görmek mümkün; çünkü burası Tanrı Buda’nın, yani Siddharta Gautama’nın doğum yeri. Milattan önce 550 yılına uzanan arkeolojik kalıntıların bulunduğu bu bölge akademisyenleri, bilim adamlarını ve meraklı ziyaretçileri kendine çekiyor.

Fotoğraf: http://touchingmountain.com/assets/images/Lumbini/Lumbini%203.jpg

2 – Janakpur
2 – Janakpur

Terai Ovası'nda, Nepal’in güneye doğru olan topraklarında yer alan Janakpur, bir zamanlar Mithila olarak bilinen bin yıllık bir Hint krallığının başkentiymiş ve bu krallıktan kalma kültür de halen burada yaşamını sürdürmeye devam ediyor. Hinduların inancına göre Janakpur, Tanrı Ram’ın Sita’yla evlendiği yer ve bu yüzden her sene binlerce Hindu buradaki tapınağa ibadet etme amacıyla akın ediyor.

Fotoğraf: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fa/Janki_Mandir_of_Jana...(Nepal).jpg