Dünyanın En Pahalı ve Lüks Hotel Suitleri

Elinizde yüklü bir miktar, hatta bir ev almaya yetecek kadar para olsa bunu son derece lüks bir gece için harcar mıydınız? Muhtemelen harcamazdınız ama yapanlar var. Şahsınıza özel tiyatro, kumsal tahsis edenden tutunda kurşun geçirmez camlara, zırhlı kapılara kadar aklınıza gelebilecek her türlü şımarıklığa ve lükse sahip suitler sadece hizmetleriyle değil fiyatlarıyla da dumur ediyor. 

1.The Royal Penthouse Suite, Hotel President Wilson-Cenevre, İsviçre

12 yatak odalı, 12 banyolu  bu garip suitte bir gece kalmak için .000’ı gözden çıkarmalısınız aslında cepten çıkarmalısınız. Üstelik bu fiyat her zaman böyle düşük olmuyor yeri geliyor .000’ı görüyor. Tabii bu kadar yüksek fiyatlı olmasının sebebi amacını anlayamadığımız 12 adet banyoya sahip olması değil. Özel asansörü, zırhlı kapıları, kurşun geçirmez camları ve ihtiyaç duyacağınız her türlü VIP şey var burada.

Lüks Oteller

2.The Royal Villa, Grand Resort Lagonissi-Atina, Yunanistan

Lüksün dibine vurup şımarmış bir diğer suite. Burası olayı biraz abartarak kaldığınız süre boyunca şahsınıza özel aşçı, piyanist ve antrenör tahsis ediyor. Aslında zırhlı, kurşun geçirmez bir suite göre çok çılgın değil ama nasıl desek biraz şımarık. Ayrıca içeride ve dış mekanda yüzme havuzuna da sahip. Kabul etmek gerekiyor ki bu güzel bebek son derece lüks, ücreti ise sadece $47.000 dolar evet bir gece bunu yaşamak istiyorsanız ödemeniz gereken bedel bu. Leonardo Di Caprio da burayı çok beğenmiş eminiz bizde beğeniriz.

3.Ty Warner Penthouse Suite, Four Seasons Hotel-New York, A.B.D.

52. katta yer alan bu suite 360 derecelik açıdan şahane manzaralar sunuyor. Burası da şahsınıza özel hizmetli, antrenör ve şöförlü bir Rolls-Royce sunuyor. Dekorasyon olarak da burası sizi tatmin edecektir. Peki fiyatı nedir diye sorarsanız $45.000.

Lüks Oteller

4.Shahi Mahal Suite, Raj Palace-Jaipur, Hindistan

Burası bir hotel olmadan önce bir saraymış bu yüzden şıklığının yanında mimarisi de tam bir saray havasında. Shahi Mahal Suite’in size sunduğu şeyler ise özel bir kütüphane, yemek odası, 6 yatak odası, hizmetli grubu vs. Ama en önemlisi ve şaşırtıcısı şahsınıza tahsil edilen bir tiyatro salonu. Fil dişi ve altın detaylı dekorasyonuyla beraber bu özel odanın bir gecelik fiyatı $40.000.

5.Hiltop Estate, Laucala Island Resort-Fiji

Milyarder Dietrich Mateschitz’in sahibi olduğu bu suite yine pek çok şımarık lükse sahip buna özel at binicilik dersleri, aşçı, golf sahaları ve özel kumsal dahil. Bir gecelik bedeli ise .000 dolar.

6.Penthouse Suite, Grand Hyatt Cannes Hotel Martinez-Fransa

Burası Avrupa’nın en büyük hotel suiti. Size vaddetiği şeyler ise pürüzsüz mermerlerle dekore edilmiş banyoları, şık odaları, devasa terası ve Akdeniz manzarası.  Gecesi $37.000 olan suite size rahat ve lüks bir gece geçirtmek için oldukça uğraşıyor.

Lüks Oteller

7.Sky Villa, Palms Casino Resort, Las Vegas

Listenin sonuna geldikçe fiyatlarında düştüğünü görüyoruz. Bu güzel suitin fiyatı bir haftasonu için $40.000. Sky Villa kişisel bir asansör, balkon havuzu ve özel bir uşak tahsis ediyor. Ayrıca masaj odası da var.

8.Presidential Suite, Mandarin Oriental-Pudong, Şangay, Çin

Geceliği $26.000 olan bu suite aslında daha çok iş ve eğlence amaçlı gezilere özel tasarlanmış. Çünkü suitin çoklu yatak seçenekleri, ayrı bölümleri, tam donanımlı mutfağı ve toplantı salonu mevcut.

Lüks Oteller

9.Champagne ya da Jewel Suite, The New Yorl Palace Hotel-New York

Listenin sonunda ise geceliği $25.000’la Champagne Suite geliyor. Listenin sonu desek de 25.000 dolar gerçekten çılgın bir rakam ve üstelik özellikleri arasında özel uşak, araba, tiyatro falan yok.