Dünyanın En Ünlü Caddeleri Ve Bulvarları

Bazısı bir filmin arka fonunu süslemiş bazısı ise kliplere, albüm kapaklarına yerleşmiş ünlü caddeler ve bulvarlar. Hala gitmedikleriniz varsa bu güzel cadde ve bulvarları korona sonrası dönemde gezilecekler listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz. 

1.Lombart Street

Crookedest olarak da bilinen bu güzel cadde San Francisco’nun sembollerinden biri. Buraya kadar gelip bu tepeye çıkmamak, manzarayı beyninize kazımamak olmaz. Lombart Street 1920’lerde tepeye çıkarken yaşanan zorluğu azaltmak için yapılmış ve ortaya 8 adet virajı olan merdivenimsi güzel bir yol çıkmış. 

2.Abbey Road

Beatles sevenlerin bu yolu kaçırmasının, bilmemesinin mümkünatı yok. Kuzey Londra’da yer alan ünlü yol yolu düşenlerin kaçırmaması gereken bir nokta. 

Abbey Road

​3.Wall Street

Amerikan finans sektörünün sembolü olan Wall Street fiziksel anlamda bakıldığında fotoğraftaki gibi görünüyor. Manhattan’ın güneyinde yer alan cadde ülkenin önde gelen finans kurumlarını bünyesinde barındırıyor. İlgilisi, alakalısı için uğranılabilecek yerlerden biri. Gitmeseniz de bilin.

​4.Hollywood Bulvarı

Yüzlerce ünlünün izleri arasında kaybolacağınız ünlü mekan. Aramızdan ayrılmış ya da hayatta olan hayran kaldığınız pek çok kişinin izlerini burada zemine gömülmüş halde görebilirsiniz. Ayrıca önemli turist destinasyonlarından biri olduğunu da eklemek gerek.

Hollywood Bulvarı

5-La Rambla Caddesi

Barselona’nın en ünlü yerlerinden olan La Rambla yürüme alanı, manzarası ve kafeleriyle hem turistlerin hem de bölge halkının sevdiği yerlerden biri. Ortalama 1 mil uzunluğunda olan caddeyi salına salına dolaşmalısınız. Eğer buralara gelir de La Rambla’ya uğramadan giderseniz olmaz.

6.Michigan Bulvarı

Burası listenin favori noktalarından. En güzel parçalarından biri ise Michigan Gölü. Göle paralel olarak yürüyebilir, yavaşça caddelerde salınabilirsiniz. Millennium Park’a uğramayı da ihmal etmeyiniz.

​7.Bourbon Street

New Orleans’ın Bourbon Street’i en eğlenceli caddelerden biri. Burada çok sayıda bar ve güzel içki bulabilirsiniz. Hafta içi eğlencelerinin daha ucuz olduğunu hatırlatır çok şımarmamanızı öneririz. 

8.Champ Elysees

8.Champ Elysees şu an Paris’in en ünlü bulvarına bakıyorsunuz ya da en ünlülerinden birine. Burası alışverişin yanında pek çok yere ulaşım için de uygun bir yer. Paris’e geldik ama Champ Elysees’i görmedik demeyin. Zaten çok merkezi bir bölge bizden demesi.  

Champ Elysees

9.Broadway

Listenin en bilineni belki de Broadway. Kimimizin hayranlıkla, kimimizin merakla baktığı bu yer sanatın, müziğin ve hayatın nabzının attığı yerlerden biri. Sadece burası için bile New York’a gelinebilir.