Film Tadında Manzaralara Sahip 8 Tren Rotası

Arabayla yolculuğa çıkmak, yollara düşmek fikri kabul edelim ki oldukça havalı, uçak ise daha üst seviyede sükseli. Fakat trenle yolculuk etmek son derece özeldir. Özellikle vaadettiği manzaralarla, geçtiği yollarla kalbinizi çalar, huzur verir, yemek vagonu tadından yenmez, cama yaslanıp kitap okumanın zevki ise bambaşkadır. Siz de böyle düşünüyorsanız en güzel 9 rotayı burada bulabilirsiniz.

1

1.Tren a Las Nubes, Arjantin 

Tren a las Nubes'in yerel dilde adı bulutlardaki tren olarak da geçiyor. Dünyanın 3. en yüksek rakımda bulunan bu tren yolu yaklaşık 4.000 metre yükseklikte bulunuyor. Yüreğinizi ağzınıza getirecek uçurumların arasında yolculuk yapıyorsunuz fakat bir yandan da muazzam manzaranın tadını çıkartıyorsunuz.

2.Amtrak’s Coast Starlight, ABD

Seattle’dan Los Angeles’a uzanan bu tren yolunda sizi çarpıcı okyanus manzaraları ve yaşille-mavinin uyumu karşılıyor. Üstelik bunun 35 saat boyunca yaşayabilirsiniz! Bir yanınızda dağlar taşlar, ovalar diğer yanınızda sular, dalgalar, köpükler.

2

3.The Skeena, Kanada

Kanada’ya seyahat planı yapıyorsanız araya bunu da sıkıştırın. Özellikle beyaz mevsimi sevenlerdenseniz 2 gün sürecek olan bu tren yolculuğuna mutlaka çıkmalısınız. Panoromik manzaralar, şelaleler ve nehirlerle son derede etkileyici ve alışılmışın dışında bir tecrübe olacaktır. Rotanın başlangıç ve sonu ise şöyle Jasper Milli Parkı-Pasifik kıyıları.

4.The Canadian, Kanada

Kanada’nın güney kısmını gezmek için en doğru yollardan biri olan bu rota bir nevi coğrayfa dersi gibi. Toronto-Vancouver arasında keyifli bir yolculukla Rocky Dağları’nın manzaralarından Ontario’nun göllerine doğaya doygunluk yaşayabilirsiniz. En unutulmaz yolculuk anılarınızın 4 gününü bu rota oluşturabilir bizden demesi!

3

5.Quteniqua Choo-Tjone, Güney Afrika

Outeniqua Choo-Tjoe Treni, dünyanın en tehlikeli rotalarından biri. 1908′de açılmış ve bir çok kazaya sahne olmuş. Şimdilerde nispeten daha güvenli olsa bile, bu köprüden geçmek yine de nefesinizi tutmanızı sağlıyor.

6.Argo Gede, Endonezya

Jakarta’dan Bandung şehrine süren 3 saatlik bu tren seyahatinde gerçekten çok farklı tecrübeler yaşayacaksınız. Yeşilin her türü yanında bu inanılmaz köprü gerçek bir görsel şölen adeta. 

4

7.White Pass, Alaska

White Pass – Yukon Rotası – Alaska: 1800′lerin sonunda altına hücum döneminde açılan bu rota 3.000 metre yükseklikteki dik yamaçlardan geçiyor. Oldukça etkileneceğinizi ve zevk alacağınızı şimdiden söyleyebiliriz. 

8.Flam Tren Yolu, Norveç Flam tren yolu 45 dakikayla diğer rotalara kıyasla gözünüze kısa gelebilir. Ama bulunduğu ülkenin Norveç olması sebebiyle size vaadettiği şeyler son derece farklı olacaktır. Şelaleler, fiyordlar, Norveç evleri gönlünüzü kesinlikle alacak. Flam’a gittiyseniz mutlaka bu trenle seyahat edin.