Komik İsimli Yerleşimler

Fucking (Avusturya)   Salzburg kentinin 33 kilometre kuzeyindei Almanya sınırına ise 4 kilometre mesafede yer alan küçük bir Avusturya kasabasıdır.  

French Lick (Indiana, USA)   Amerika’nın Indiana eyaletinde yer alan yaklaşık 2.000 kişilik nüfusa sahip küçük bir yerleşimdir. Boston Celtics oyuncularından Larry Bird’un de doğduğu yerdir.

Boring (Oregon, USA)   Amerika’nın Oregon eyaletinde yer alan yaklaşık 8.000 kişilik nüfusa sahip küçük bir yerleşimdir. “Yaşamak için en heyecan verici yer” ise bu küçük yerin sloganıdır.

Dildo (Newfoundland, Canada)   Kanada’da Newfoundland adası üzerinde yer alan küçük bir kasabadır. 1711 senesinden beri bu isimle anıldığı tahmin edilmektedir.

Why (Arizona, USA)   Meksika sınırına çok yakın olan yerleşim, route 85 ve route 86’nın kesişim noktasında yer almaktadır.

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrob- wllllantysiliogogogoch (Wales)   Yaklaşık nüfusu 3.500 kişi olan kasabaya bu isim 19. yy’da verilmiştir. Kısaca Llanfair PG ya da Llanfairpwll olarak anılmaktadır.

Poo poo (Hawaii, USA)   Hawaii de yer alan küçük yerleşim “Poo poo”nun Hawai dilindeki anlamı atıştırmalıktır.

Sexy (Peru)   Sexy, Peru’nun Cajamarca bölgesinde yer alan bir yerleşimdir.

ii (Finlandiya)   Finlandiya’nın Ostrobothnia bölgesinde bulunan yerleşimin nüfusu  9.581 kişidir. Kilometrekareye 6 kişinin düştüğü kasabanın Sami dilindeki anlamı gecedir.

Hell (Michigan, USA)   İsmi cehennem demek olan yerleşimde yaklaşık 300 kişi yaşamaktadır.