Mutlaka Denemeniz Gereken 10 Muhteşem Su Kaydırağı

1.Summit Plummet Lokasyon: Disney's Blizzard Beach, Walt Disnet World Resort-Bay Lake, Florida Şu an dünyanın en hızlı ve korkutucu su kaydıraklarından birine bakıyorsunuz. Onlarca metre yukarıdan birazcık diklemesine diyebileceğimiz bir yerden aşağıya salınmak macera ve tehlike arayanlar için ideal olabilir.

2.Tantrum Alley Lokasyon: Wild Wadi Water Park, Jumeirah Beach Hotel – Dubai, United Arab Emirates Bu su kaydırağı ise arkadaşlarınızla hem eğlenin hem de beraber adrenalin yüklenin diye yapılmış. 4 kişilik bir sal vasıtasıyla dengede durma çabaları ve çığlıklar eşliğinde yazı geçirebilirsiniz.

1

3.Insano Lokasyon: Beach Park, Porto das Dunas – Fortaleza, Brezilya Insano dünyanın en yüksek su kaydırağı olma özelliğine sahip, 14 katlı bir apartman yüksekliğinde dersek kafanızda daha kolay canlanabilir. Eğer hızdan korkuyorsanız binmemeniz daha iyi olacaktır.

4.Leap of Faith Lokasyon: Atlantis Paradise Island Resort – Paradise Island, Bahamalar Burası şu ana kadar gördüğünüz en orjinal su kaydırağına sahip yer olabilir-olacaktır. Köpekbalıkları mı istersiniz yoksa Maya tapınağı şeklinde dekore edilen bir kaydırak mı? Kısacası yapan amcamız paradan kısmamış, eğlensin çocuklar demiş koymuş ekstrem koşulları, kurmuş kaydırağı 60 ft yüksekliğe.

5.The Wildebeest Lokasyon: Holiday World & Splashin’ Safari, Santa Claus – Indiana, ABD Wildebeest dünyanın en uzun ikinci su kaydırağı parkuru. İlk olarak siz ve yaz arkadaşlarınız, aşklarınız, aileniz ya da kardeşleriniz su kızağının olduğu yere tımanıyorsunuz ve kendinizi tünellere salıyorsunuz.

2

6.Scorpion's Tail Lokasyon: Noah’s Ark Water Park, Wisconsin Dells – Wisconsin, ABD Adrenalin tutkunu değilseniz bu su kaydırağı sizi biraz serseme çevirebilir. Ama yok ben severim böyle şeyleri derseniz buyrun binin tabii ne de olsa dünyanın en güzellerinden biri seçilmiş alanında.

7.Citta del Mare Lokasyon: Citta del Mare Hotel Village – Terrasini, İtalya Citta del Mare resmen işi çözmüş. Tamam çok güzel, rahatlatıcı ve keyifli. Ayrıca annenizle, dedenizle gider düzgünce kayarsınız eğlenirsiniz, öyle yuvarlaklar, bilmem kaç kat yükseklikten düşmeler, köpekbalığı koymak gibi şımarıklıklar yok. Hem bakın ne güzel havuzla mavuzla da uğraşmamış yapan zat, direkt salmış denize kaydırağı ''oynasın insanlar freedommm ya!'' demiş.

8.L2 Lokasyon: Wave Water Adventure World – Woergl, Avusturya Bir nevi silah veya kod adı gibi olan bu kaydırak aslında oldukça fütüristik bir yapıya sahip. 14 metreden düşmeler, kıvrımlar derken iyi olacağınızı umut edin. İyi düşünürseniz iyi olur zaten, en azından umuyoruz.

3

9.Epic Plunge Lokasyon: Norwegian Epic Water Park – Norwegian Epic, Norwegian Cruise Line, Norveç Macera yolcularını çağıran bu su kaydırağı cruise içinde yer almasıyla da oldukça sükseli. 200 ft'lik tüneller mi dersiniz, yoksa dönmeler, yularıdan aşağıya düşmeler mi?

10.Brain Wash Lokasyon: Wet ‘n Wild Orlando, Orlando – Florida, ABD Bu gerçekten heyecanlı bir şeye benziyor, ayrıca grupça da kayabilirsiniz. Kapalı alanları ve arka arkaya 4 kıvrımıyla sizi heyecanlandırmayı kafasına koymuş bu su kaydırağını seveceksiniz.

11.Twister ve Speedy Lokasyon: Fun World & Speed World, Sonnentherme Lutzmannsburg – Lutzmannsburg, Avusturya Şimdi burada mantık oldukça basit. Yapan arkadaş hiç kafa karıştırmamış, twister kısmında 660 feet uzunluğunda bir yerden geçerek doyasıya eğleniyorsunuz, speedy kısmında ise hızlanıyor ve adrenalin yükleniyorsunuz. 

4

12.The Cyclone Lokasyon: World Waterpark, West Edmonton Mall – Edmonton, Kanada Kışın -40'ları gören Kanadalılar eğlenmek için kendilerine bu su parkını kurmuşlar. 17 metreden düşebileceğiniz ve saatte 60 kilometreye ulaşabileceğiniz kaydıraklarıyla oldukça zevkli olabiliyor.

13.Summit Tower Lokasyon: Calypso Park, Limoges – Ontario, Kanada Summit Tower, Kuzey Amerika'daki en yüksek su kayağı olma özelliğine sahip. Ama tabii Brain Wash gibi şeyleri görünce pek sallamıyorsun bunu.

14.Behemoth Bowl Lokasyon: Chimelong Water Park, Guangzhou – Guangdong, Çin Behemoth Bowl dünyanın en büyük su parkı. Aynı anda 4 kişi kayar bana mısın? demez. Kasemsi yapının içinde 80 metre kadar kaydıktan sonra açık alana kavuşuyorsunuz.

15.Walhalla Wave Lokasyon: Aquatica, San Antonio – Texas, ABD Sıfır yerçekimsiz duvarlardan daha etkileyici ne olabilir ki? diyor Walhalla Wave. Siz ve 3 arkadaşınız gelin uçarcasına gitmenin, ağırlığı hissetmemenin keyfini çıkarın diyor. Kaynak: http://www.wherecoolthingshappen.com/16-of-the-most-awesome-water-slides-you-have-to-try/