miami-transportation-bayfront-3.jpg

Miami, tropik coğrafyası kadar renkli festivalleriyle de ünlü bir şehirdir, yıl boyunca birbirinden renkli festivale ev sahipliği yapar. Düzenlenen bu etkinlikler de çok sayıda turisti çeken şehre yolunuz düşerse denk gelebileceğiniz ya da seyahatinizi bu tarihlere göre organize edebileceğiniz festivalleri derledik.

Art Deco Weekend: Ocak ayının ortasında düzenlenen festivalde sanattan müziğe pek çok etkinlik düzenlenir.

Martin Luther King Jr. Günü Geçidi: Ocak ayının üçüncü pazartesi günü düzenlenen anma törenidir. Tören, Martin Luther King, Jr. Memorial Park’taki kutlamalarla sona erer.

Lifetime Miami Maratonu: Her yıl ocak ayının sonu veya şubat başı düzenlenen maraton koşusuna ortalama 25 bin kişinin üzerinde katılım olur.

Coconut Grove Sanat Festivali: 3 gün süren bu sanat festivali, şubat ayının ortalarına doğru düzenlenir.

Miami Uluslararası Bot Şovu: Şubat ayının ortalarına doğru başlayan festivalde bot şovlarına doyabilirsiniz.

Food Network South Beach Şarap ve Yiyecek Festivali: Şubat ayında dört gün boyunca devam eden festivalde, ABD’nin en ünllü şefleri lezzetli atıştırmalıklar, seminer ve ödülllü şovlar hazırlar.

Miami Uluslararası Film Festivali: Şubat sonu veya mart başı gibi düzenlenen film festivali, Miami’nin önemli festivallerinden biridir.

Ultra Müzik Festivali: Miami Bayfront Park’ta mart ayında düzenlenen festival bir elektronik müzik festivalidir ve her yıl dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeker.

Winter Music Conference: Her yıl mart ayında yapılan organizasyonda dünyanın en iyi elektronik müzik sanatçıları ve DJ’ler bir araya gelir.

Miami Beach Onur Haftası: Nisan ayının ortasında Miami’nin gökkuşağı ile renklendiği haftadır. LGBTİ organizasyonlarının öncülüğünde düzenlenir.

Miami’ye uğrarsanız, gelenekselleşmemiş daha birçok etkinliğe ve kültür-moda haftasına tanıklık edebilirsiniz. Bu ortamlarda bulunarak farklı deneyimler yaşamanızı ve keyifli bir tatil geçirmenizi tavsiye ederiz.