burger-500054_960_720.jpg

Minneapolis mutfağı birçok farklı lezzeti bir arada bulabileceğiniz mutfaklardan birisidir. Genelde kırmızı et tüketiminin yaygın olduğu Amerikan mutfağı, her türlü et çeşidinin bir arada bulunduğu ve farklı pişirme teknikleriyle misafirlere sunulduğu enfes bir mutfaktır. Amerikan mutfağının tipik özelliği fast food tarzının oldukça yaygın olmasıdır. Bu durumdan Minneapolis şehri de aynı şekilde geleneği devam ettirmektedir. Hızlı tüketim anlayışının yaygın olduğu Minneapolis mutfağında en çok kullanılan yiyecekler arasında patates kızartması, soğan ve yeşillikler bulunmaktadır.

Minneapolis şehrinde akla gelen ilk lezzet Juicy Lucy yemeği olarak bilinen çizburgerdir. Bunun haricinde şehirde deneyebileceğiniz diğer bir lezzet güveç olarak bilinen hotdish yemeğidir. Şehrin en çok sevilen bu iki lezzetinin mutlaka denemelisiniz. Bir hızlı tüketim mutfağı olarak bilinen Amerika mutfağında farklı çeşitlerde hamburger ve patates çeşitlerini de bulabilirsiniz. Kozmopolit bir şehir olan Minneapolis, çeşitli dünya lezzetlerini bulabileceğiniz mutfaklardan birisidir. Amerikan mutfağının en önemli lezzetlerinden bir diğeri de biftektir. Bir kültür haline gelen biftek Minneapolis şehrinde en çok tüketilen diğer bir lezzettir. Biftek genellikle barbeküde pişirilerek çeşitli yeşillikler ve patates ile servis edilmektedir. Dileyenler için biftek çeşitli soslarla zenginleştirilmektedir.

Minneapolis’te yemek yiyebileceğiniz en iyi yerler arasında Rudolphs Bar-B-Que, The Capital Grille, Chimborazo, 112 Eatery, Pizzeria Lola, Bar La Grassa, Holy Land Bakery, Grocery and Deli, Mercy Bar & Dining Room, Spoon and Stable, Broders’ Pasta Bar, Cafe Lurcat, Manny's Steakhouse, Restaurant Alma, Himalayan Restaurant, Ruth's Chris Steak House, Red Cow Restaurant & Bar, Butcher & The Boar, Hola Arepa, Al's Breakfast, Hen House Eatery, Kramarczuk East European Deli, George and the Dragon ve The Bachelor Farmer Restaurant yer almaktadır.