Minneapolis_classic_bus.JPG

Minneapolis, şehir içi ulaşımı en rahat kullanabileceğiniz şehirlerden birisidir. Şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz araçlar arasında otobüs, taksi, tramvay ve bisiklet bulunmaktadır. Şehir oldukça toplu ve bisiklet alanlarının da yaygınlaşması sebebi ile birçok turist bisiklet seçeneğini değerlendirmektedir. Bu şekilde trafikten kurtularak çok kısa sürede birçok yeri keşfetme imkânı yakalayabilirsiniz. Fakat dileyen ziyaretçiler şehri otobüs ile de gezebilir.

Şehri otobüs ile gezme fırsatı sunan Minneapolis, geniş ir otobüs ağına sahiptir. Şehrin birçok notasına giden otobüs hatları bir yerden başka yere kolaylıkla ulaşmanızı sağlamaktadır. Ayrıca şehirdeki ekspres otobüslerle çok hızlı bir şekilde dilediğiniz noktaya varabilirsiniz. Şehirde tek kullanım biletlerinin fiyatı 2.25 USD, 7 günlük bilet fiyatı ise 22.00 USD’dir. Şehirde rahatlıkla gezebilmeniz için uzun dönemli geçerli olan bilet satın almanız hem daha ucuz hem de daha pratiktir.

Şehirde kullanabileceğiniz diğer bir alternatif ise tramvaydır. Minneapolis’te tramvaylar Blue Line ve Green Line olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Blue Line ile Downtown bölgesine, Green Line ile Downtown - Airport arasında seyahat edebilirsiniz. Tramvay bilet ücretleri de tıpkı otobüslerde olduğu gibi tek kullanım biletlerde 2,25 USD, 7 günlük bilet fiyatında ise 22,00 USD’dir.

Şehirde dileyenler taksi de kullanabilir. Minneapolis’de taksilerin açılış ücreti 3,50 USD olarak belirlenmiştir. Kilometre başına ise bu ücret 1,55 USD’dir. Şehirde kullanabileceğiniz taksilerin renkleri ise yeşil ve beyazdır.