,

Son yıllarda çokça açılan yeni restoranlar sayesinde yemek kültüründe büyük bir yenileşme ve zenginleşme sağlayan Orlando’da bu özellik hem yerliler hem de ziyaretçiler için şehri daha cazip kılan şeylerin başında geliyor. Orlando’da kendine özgü bir mutfak kültürü bulunmamaktadır. Ancak hangi mutfağa ait yemekleri ararsanız arayın veya ne kadar bütçeye sahip olursanız olun Orlando geniş yelpazesiyle tüm isteklerinize yanıt verecektir. Buraya geldiğinizde mutlaka denemeniz gereken belli başlı yemeklere yazımızın bu bölümünde değineceğiz. Öncelikle Disney Springs’te bulunan Morimoto Asia’da kaburga anlamına gelen ribs’i yemenizi tavsiye ediyoruz. Domuz kaburgalarının mısır nişastasıyla birlikte toz haline getirildikten sonra soslanmasıyla hazırlanan bu lezzetli yemeğin tadına doyamayacaksınız.

Eğer her nerede olursanız olun Türk yemeklerinden vazgeçemeyenlerdenseniz Dr. Phillips’te bulunan Bosphorus Turkish Cuisine’da vejetaryen menüler de dâhil olmak üzere lezzetli Türk yemeklerini yiyebilirsiniz. Her mutfağa ait yemekleri bulabileceğiniz kentte en çok tercih edilen yemekler Meksika, Çin ve İtalyan mutfağına aittir. Kentteki en iyi İtalyan yemeklerini usta aşçılara sahip Walt Disney World’deki La Luce’de yiyebilirsiniz. Özellikle pizzalarıyla meşhurdur.

Eğer baharatlı yemeklere bayılıyorsanız Meksika mutfağının en başarılı temsilcilerinden Border Grill Fresh-Mex’e uğrayabilirsiniz. Burada lezzetli taco ve burritoları denemelisiniz. Deniz mahsullerinin geniş yer kapladığı Orlando mutfağında birbirinden leziz balık, karides ve suşileri yiyebileceğiniz başlıca restoranlar Eddie V’s Prime Seafood, Moonfish ve Winter Park Fish Company’dir.