canoeist-1405977_960_720.jpg

Wyoming’te her mevsim yapılabilecek çok çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Ancak karların erimeye başladığı dönem olan bahar aylarında seyahat etmek çok da tercih edilmemektedir. Bunun yerine yaz aylarının başında dağların açılmasıyla vahşi ve doğal yaşam da kendini göstermektedir. Wyoming için yaz yüksek sezon olarak kabul edilmektedir. Özellikle Yellowstone ve Grand Teton Milli Parkları bu aylarda oldukça kalabalık olabilmektedir. Bu durum eylül ve ekim aylarına kadar böyle devam eder. Kasım ayı daha çok ara sezon gibidir, fiyatlar kış ve yaz dönemlerine göre daha uygun aralıklarda olabilmektedir.

Wyoming, karların erimesiyle birlikte yükselen nehir suyu seviyeleri sebebiyle özellikle mayıs ayından itibaren eylül sonuna kadar rafting için oldukça ideal bir yer halini almaktadır. Manzaralı bir macera için Cody yakınlarında bulunan Red Rock Kanyonu ile Shoshone Nehri tercih edilebilir. Bunların dışında, çeşitli seviyelerdeki parkurlarıyla Thermopolis yakınındaki Wind River Canyon veya Jackson yakınındaki Snake River tercih edilebilir.

Wyoming’te kış çok sert geçmektedir. Gündüzleri güneş yüzünü gösterse bile her an bir kar fırtınasına hazır olmak gerekmektedir. Mart ayına kadar sıcaklıkların gündüz bile sıfırın altına düştüğü görülmektedir. Bu durum, soğuğu ve kar tatilini sevenler için iyi haber. Jackson Hole Mountain Resort ve Grand Targhee kış sezonunda pek çok tatilci ağırlamaktadır. Kayak, motorlu kızak, şişme bot kızağı, rehberli turlar ve geyiklerin çektiği kızakla gezinme deneyimleri kışın katılabileceğiniz aktiviteler arasındadır.

Özellikle gündüz sıcaklıklarının hala katlanılabilir aralıkta seyrettiği sonbahar aylarında doğa yürüyüşleri yapabilir, bot turları ve kano ile Yellowstone ve Grand Teton Milli Parklarında bulunan berrak gölleri yakından görme şansı elde edebilirsiniz.