Buenos Aires’deki Festivaller

Murga.jpg

Buenos Aires'te dünyanın her gelişmiş şehrinde olduğu gibi jazz festivali, uluslararası film ve tiyatro festivalleri, koşu maratonu, kitap fuarı, tenis maçları, moda haftası düzenleniyor; belirli tarihlerde müzeler geç saate kadar ziyarete açık olabiliyor. Bunların hepsini herhangi büyük bir şehirde yapabiliriz. Peki, Buenos Aires'e özgü olan yani başka yerde deneyimleyemeyeceğimiz, buraya gelmişken kaçırmamamız gereken aktiviteler neler? İşte bunları yazımızda sizin için yazdık:

Buenos Aires Festivali: Her sene şubat ayı boyunca her hafta sonu Buenos Aires rengârenk festival ve karnavala sahne oluyor. Dünyada en iyi dans eden insanlar olarak nam salan Latin Amerikalılar tüm hünerlerini ortaya dokuyor. Avrupalı ve Afrikalı kökenleri olan "murga" geleneğiyle dans ediliyor. Bu festival 20. yüzyılın başında göçmenlerden oluşan isçi sınıfının başlattığı bir eğlence ve yıllar içinde gelenek haline gelmiş. Şubatta Buenos Aires'e giderseniz mutlaka festivali izlemeye gidiniz.

Tango Festivali ve Dünya Şampiyonası: Tangonun doğduğu yer olan Buenos Aires'te bir turistin tango izlememesi düşünülemez. Hele bir de aylardan ağustos ise mutlaka tango festivalini izlemelisiniz. Her sene ağustos ayinin 2 haftasında tango festivali ve dünya şampiyonası düzenlenir. Binlerce tango dansçısı ve tango müzisyeni yarışmaya katılır. Festivalde doğaçlama ve koreografili tango olmak üzere 2 kategori bulunur. Festival kapsamındaki tüm organizasyonlarda giriş ücretsizdir.

Buenos Aires Modern Sanat Fuarı: Latin Amerika kültür ve sanatının modern sanat çizgileriyle bulustuğu bu sanat fuarını eminiz ki sanat meraklıları kaçırmayacaktır. Güney Amerika’nın her yerinden 500 sanatçı eserlerini bu fuarda sanatseverlerin beğenisine sunacak. Her sene 100 bin ziyaretçi alan fuar 24-27 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleşecek.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.