Brasilia’da Gece Hayatı  

uk-music-hall-brasilia-df.jpg

Brasilia gece hayatı çok fazla popüler olmasa da son dönemlerde gelişme göstermeye devam etmektedir. Özellikle turistlerin şehre yoğun olarak gelmesi ve yoğun bir öğrenci nüfusunun olması Brasilia’daki gece hayatını hareketlendiren unsurlardan olmuştur. Gece hayatına büyük önem veren ziyaretçiler için şehirde birçok alternatif bulunmaktadır. Gecenin geç saatlerinde açılan barlar sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet vermektedir.

Brasilia’da gece hayatının en fazla yoğunlaştığı yer CLS 109 ve SGAS 904 caddeleridir. En nostaljik barlar ise CLS 109 Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Şehrin önde gelenlerinin eğlenmek için seçtiği barlarda yine CLS 109 Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Şehrin ilk kurulduğu dönemlerde bu caddenin eğlence mekânları açısından hizmet vermesi bölgeyi oldukça popüler kılmıştır. Bunun yanında bu bölge oldukça uygun fiyatta alkol tüketebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz mekânları içerisinde barındırmaktadır.

Brasilia’da popüler eğlencemekânlarının başında öncelikle sizin için önerebileceğimiz mekân Gate Pub’dır. Oldukça sıcak ve samimi olan bu barda haftanın belli günlerinde farklı gruplar sahne almakta ve özellikle DJ programları düzenlenmektedir. Sosyalleşmek isteyen herkesin bir numaralı adresi olan Gate Pub, birden fazla kültürün buluşma noktasıdır. Gate Pub sizler için her perşembe ve pazar DJ programı sunmaktadır. Bunun yanında gidebileceğiniz diğer bir adres ise Landscape Pub’dır. Burası sizler için alternatif müzik sunan adreslerden birisidir. Hem amatör hem profesyonel birçok sanatçının sahne aldığı Landscape Pub, elektronik ve rock müzik seçenekleri ile sizlere farklı seçenekler sunmaktadır. Ayrıca Landscape Pub dansseverler için de geniş bir piste sahiptir. Brasilia gece hayatında ne içilir diye soranlara ise bölgenin tropikal meyve kokteyllerini mutlaka denemelerini öneririz.

Brasilia, kozmopolit yapısı ile sizlere birçok insan ve kültürü ile tanışma fırsatı da sunmaktadır. Farklı grupların ve farklı kültürlerin bir arada bulunduğu Brasilia’da sizler için önerebileceğimiz farklı alternatif mekânlar da bulunmaktadır. Bu eğlence mekânlarının başında, SGAS 904 bölgesinde bulunan Club 904, Quadra Cls bölgesinde bulunan O’Rilley Irish Pub ve yine aynı bölgede bulunan UK Musik Hall ve Carcassonne Pub, Quadra Sig bölgesinde bulunan Stadt Bier Pub ve Velvet Pub, Quadra Cln bölgesinde yer alan Santuario Bar, Victoria Haus Bar ve karaoke severler için Karaoke Cantar & Cantar Bar gelmektedir.

Gece hayatına büyük önem veren ziyaretçiler için ödeme konusunda da bilgi vermek gerekirse, Brasilia’da muhakkak yanınızda nakit para bulundurmanız gerektiğini söylemeliyiz çünkü bar ve pub gibi mekânlar genellikle kredi kartı kabul etmemektedir. Bu yüzden yanınızda nakit bulundurmanız oldukça önemlidir. Bunun yanında konaklayacağınız oteli de gece kulüplerine yakın bir yerde seçerseniz gece geç vakitte ayrıldığınıza herhangi bir toplu taşıma aracı kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Brasilia’da taksiler oldukça fazla kullanıldığı için gece geç saatlerde taksi bulmanız oldukça zorlaşmaktadır. Brasilia’ya gelen ziyaretçiler şehrin farklılıklarını ve kültürel yapısını gece kulüplerinde çok daha yakından tanıma fırsatı yakalayacaktır.