Sao Paulo Festivalleri

sport-955851_960_720.jpg

Büyük bir metropol olmakla birlikte eğlencenin merkezi de olan Sao Paulo’da seyahatinizi denk getirmek isteyeceğiniz oldukça renkli ve eğlenceli festivaller bulunmaktadır.

Karnaval: Rio Karnavalı’nın Sao Paulo yansıması olan karnaval şubat ayında gerçekleşir. Rio’da olduğu kadar renkli geçen karnavalda geçit hazırlanır, yürüyüşler yapılır ve özel kıyafetler giyilir. Samba Ödül Yarışması düzenlenir. Oldukça kalabalık olan karnaval Sao Paulo’luların vazgeçilmez eğlencelerinden biridir.

Sao Paulo Moda Haftası: Ocak ve haziran aylarında olmak üzere yılda iki kere düzenlenen moda haftası birçok tasarımcının ürünlerini sunmakla birlikte moda anlamında Latin Amerika’daki en büyük moda etkinliği olarak bilinir.

Londra Ruhu: Londra ruhu her yıl mart ayında Sambodromo, Parque Anhembi’de düzenlenen en büyük elektronik müzik festivalidir. Uluslararası birçok DJ festival boyunca sabah saatlerine kadar çalmaktadır.

Onur Yürüyüşü: Dünyadaki en büyük Onur Yürüyüşü Sao Paulo’da gerçekleştirilir ve oldukça renkli geçer. Etkinlik genelde mayıs ayında düzenlenir fakat bazı yıllar tarih değişmektedir.

Sao Vito Şenliği: Bir İtalyan şenliği olan Sao Vito, Plignano a Mare’nin koruyucu azizi Sainvito’yu anmak için kutlanır. Mayıs ayından temmuz ayının başına kadar süren festivalde sürekli danslar edilir ve İtalyan yemekleri servis edilir.

Sao Paulo Uluslararası Film Festivali: Ekim ve kasım aylarında gerçekleşen festival Latin Amerika’nın en önemli film festivali olmakla birlikte her yıl 400’ün üzerinde film gösterimi gerçekleştirilir.

Sao Paulo Bienali: Sao Paulo Bienali dünyadaki en büyük sanatsal etkinliklerden biridir. Brezilyalı ve uluslararası birçok sanatçının eserlerini sergilediği bienal her sene oldukça keyifli geçmektedir.

Formula 1 Grand Pix Yarışları: Sao Paulo her sene bu heyecanlı araba yarışlarına ev sahipliği yapar ve tarihî her yıl değişmektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.