Google+

Arama formu

Sao Paulo Festivalleri

Sao Paulo Festivalleri

Sao Paulo şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Homestay SP Zona Sul Suite, Apartamento Professor João Arruda (Female Only), Quartos Aconchegantes güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartamento Congonhas, Your Studio at London SP Residences, Suites em Perdizes. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Colonial Hostel, Loft Moderno Berrini, Motel Sedução gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Deck Hostel, Hostel Edward Monthy Blacky, É aqui! hostel Pacaembu tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Sao Paulo aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Büyük bir metropol olmakla birlikte eğlencenin merkezi de olan Sao Paulo’da seyahatinizi denk getirmek isteyeceğiniz oldukça renkli ve eğlenceli festivaller bulunmaktadır.

Karnaval: Rio Karnavalı’nın Sao Paulo yansıması olan karnaval şubat ayında gerçekleşir. Rio’da olduğu kadar renkli geçen karnavalda geçit hazırlanır, yürüyüşler yapılır ve özel kıyafetler giyilir. Samba Ödül Yarışması düzenlenir. Oldukça kalabalık olan karnaval Sao Paulo’luların vazgeçilmez eğlencelerinden biridir.

Sao Paulo Moda Haftası: Ocak ve haziran aylarında olmak üzere yılda iki kere düzenlenen moda haftası birçok tasarımcının ürünlerini sunmakla birlikte moda anlamında Latin Amerika’daki en büyük moda etkinliği olarak bilinir.

Londra Ruhu: Londra ruhu her yıl mart ayında Sambodromo, Parque Anhembi’de düzenlenen en büyük elektronik müzik festivalidir. Uluslararası birçok DJ festival boyunca sabah saatlerine kadar çalmaktadır.

Onur Yürüyüşü: Dünyadaki en büyük Onur Yürüyüşü Sao Paulo’da gerçekleştirilir ve oldukça renkli geçer. Etkinlik genelde mayıs ayında düzenlenir fakat bazı yıllar tarih değişmektedir.

Sao Vito Şenliği: Bir İtalyan şenliği olan Sao Vito, Plignano a Mare’nin koruyucu azizi Sainvito’yu anmak için kutlanır. Mayıs ayından temmuz ayının başına kadar süren festivalde sürekli danslar edilir ve İtalyan yemekleri servis edilir.

Sao Paulo Uluslararası Film Festivali: Ekim ve kasım aylarında gerçekleşen festival Latin Amerika’nın en önemli film festivali olmakla birlikte her yıl 400’ün üzerinde film gösterimi gerçekleştirilir.

Sao Paulo Bienali: Sao Paulo Bienali dünyadaki en büyük sanatsal etkinliklerden biridir. Brezilyalı ve uluslararası birçok sanatçının eserlerini sergilediği bienal her sene oldukça keyifli geçmektedir.

Formula 1 Grand Pix Yarışları: Sao Paulo her sene bu heyecanlı araba yarışlarına ev sahipliği yapar ve tarihî her yıl değişmektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.


Sao Paulo Turları